Podczas naPowietrzACZa kultury zaprezentowaliśmy projekt, którego celem było przybliżenie sylwetek autorów literatury współczesnej. Mowa oczywiście o LiterAkcjach, spotkaniach literackich, które zagoszczą w tym roku w POKiS. 

Do tej pory gościliśmy już takie postacie jak Radek Rak, Anna Dziewit-Meller, Rafał Kowalski, Paweł Sołtys, Anna Kaszuba-Dębska, Przemysław Witkowski czy Robert Pucek. Po krótkiej przerwie wracamy z cyklem, który pozwoli poznać nam sylwetki twórców, ich spojrzenie na świat, inspiracje i twórczość. To świetna okazja do zadawania pytań i poznania ludzi, których do tej pory kojarzyliśmy tylko z półek w popularnych salonach prasowych i księgarniach.

Podczas tegorocznych LiterAkcji naszym gościem był już Marcin Meller, który dał się poznać licznie zgromadzonej publiczności jako ciepły, uprzejmy i otwarty człowiek, chętnie opowiadający o swoich dziennikarskich i reporterskich doświadczeniach. Jako drugiego gościliśmy Kacpra Pobłockiego. Po tym spotkaniu temat pańszczyzny okazuje się tematem niewyczerpanym, ważnym, którego echa wciąż wybrzmiewają we współczesnym świecie. Autor przyjrzał się pańszczyźnie jako antropolog, co okazuje się, jest wartością dodaną, wśród wielu książek poruszających ten temat.

Temu właśnie mają służyć LiterAkcje, przybliżeniu sylwetki autora, poznaniu jego inspiracji oraz fascynacji. Podczas spotkań Renata Jaskulska wyciąga je zza książek, które chętnie czytamy, choć autora kojarzymy jedynie z wyglądu i krótkiego opisu na stronie ulubionej księgarni.

Najbliższe spotkanie:

Przed nami:

Poprzednie spotkania:

0

Start typing and press Enter to search