Podczas naPowietrzACZa kultury zaprezentowaliśmy projekt, którego celem było przybliżenie sylwetek autorów literatury współczesnej. Mowa oczywiście o LiterAkcjach, spotkaniach literackich, które zagościły na dobre w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki już w zeszłym roku. Pierwsze spotkanie literackie w 2023 roku już za nami.

Do tej pory gościliśmy już takie postacie jak Radek Rak, Anna Dziewit-Meller, Rafał Kowalski, Paweł Sołtys, Anna Kaszuba-Dębska, Przemysław Witkowski czy Robert Pucek. Gośćmi zeszłorocznych LiterAkcji byli: Marcin Meller, Kacper Pobłocki, Edward Pasewicz oraz Anna Cieplak.

Nowy rok to nowi goście i nowe doznania literackie. Powracamy z cyklem, który pozwoli poznać nam sylwetki twórców, ich spojrzenie na świat, inspiracje i twórczość. To świetna okazja do zadawania pytań i poznania ludzi, których do tej pory kojarzyliśmy tylko z półek w popularnych salonach prasowych i księgarniach.

LiterAkcje 2023 rozpoczął pisarz, teoretyk mediów Jakub Nowak. Spotkanie odbyło się wokół brawurowego debiutu autora pt. „To przez ten wiatr”. Powieść oparta na faktach, która pozostawiła furtkę dla naszej wyobraźni i przemyśleń, kim bylibyśmy, gdyby za sprawą przypadku historia potoczyła się odrobinę inaczej. W lutym gościem LiterAkcji był znany reporter, felietonista Mariusz Szczygieł. Pretekstem do spotkania, które poprowadziła Renata Jaskulska była książka Szczygła  pt. „Fakty muszą zatańczyć”. Jest ona esejem napisanym z miłości do reportażu. To lektura dla wszystkich, którzy kochają ten gatunek oraz dla tych, którzy mają wątpliwości, czy jest wiarygodny. Ponadto, świetny poradnik dla tych, którzy sami chcą pisać.
Gościnią marcowych LiterAkcji będzie powieściopisarka, krytyczka sztuki Wiktoria Bieżuńska. Pretekstem do spotkania, które poprowadzi Renata Jaskulska jest debiutancka książka autorki „Przechodząc przez próg, zagwiżdżę”.

Kolejne spotkanie w ramach LiterAkcji już w kwietniu. Naszym gościem będzie dziennikarz i prozaik Ziemowit Szczerek, z którym porozmawiamy o książce autora  „Wymyślone Miasto Lwów”.

 

Najbliższe spotkania:

Poprzednie spotkania:

page 1 of 3
0

Start typing and press Enter to search