CHÓR VOX SINGERS

Vox Singers – chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki został założony w 2012 roku i pracuje pod kierunkiem Roberta Majewskiego. Vox Singers specjalizuje się w wykonywaniu chóralnym standardów muzyki pop i jazz. Do największych sukcesów chóru należą: Złoty Medal na European Choir Games 2019 w Gotenburgu w kategorii Grand Prix (Jazz, Pop, Show), zwycięstwo w kategorii „pop” i Złoty Dyplom na Golden State Choral Trophy w Monterey 2016 (Kalifornia, USA), Srebrny Medal podczas Grand Prix of the Nations w Magdeburgu 2015 (Niemcy), Srebrny Medal w kategorii „muzyka pop” (na poziomie champions) na VIII Olimpiadzie Chóralnej w Rydze (2014), Złoty Dyplom i zwycięstwo kategorii „muzyka pop” podczas I European Choir Games Graz 2013 oraz Srebrna Wstęga zdobyta na Festiwalu Muzyki Bożonarodzeniowej i Adwentowej Praga 2012.

Dyrygent i znaczna część chórzystów od roku 1999 do października 2012 działali pod nazwą Vox Juventutis – chór PWSZ w Płocku.  Z tym składem odnieśli wiele znaczących sukcesów: Srebrny Dyplom na VI Word Choir Games (Olimpiada Chóralna) w Shaoxing (Chiny 2010), Srebrny Dyplom na VII Word Choir Games (Olimpiada Chóralna) w Cincinnati (USA 2012) – obie nagrody w kategorii „muzyka pop” czterokrotnie II miejsce -„Srebrna Wstęga” – na XIII, XIV, XVI i XXII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Pradze – w latach 2003, 2004, 2006 i 2012; „Brązowy Dyplom na III Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Grado we Włoszech – 2001 rok. Chór współuczestniczył, wspólnie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, w nagraniu „Wielkiej Mszy Papieskiej – Beati Mundo Corde” Wojciecha Mrozka

Vox Singers koncertuje na imprezach kulturalnych organizowanych przez Urząd Miasta Płocka i Płocką Orkiestrę Symfoniczną.

Chórzyści występowali w Chinach (w polskim pawilonie podczas targów EXPO 2010), Grecji, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Chorwacji, Turcji i na Ukrainie (wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej). Zespół odbył również tournee koncertowe w USA, spotykając się z gorącym przyjęciem amerykańskiej publiczności i Polonii. W grudniu 2016 r. TVN wyemitował reportaż o chórze w programie „Dzień dobry TVN”. Podczas tego programu Vox Singers również wystąpili na żywo. W  sierpniu 2012 chór uczestniczył w programie TVP Polonia „Kulturalni PL”.

Vox Singers ma w swoim repertuarze następujące dzieła oratoryjne i operowe: „Pasję wg Św. Jana” J. S. Bacha, „Mszę Nelsońską” J. Haydna, „IX Symfonię” L. v. Beethovena, „Sen nocy letniej” F. Mendelssohna, „Angelus”, „Exodus”, „Victoria” W. Kilara, „Traviatę” G. Verdiego, „West Side Story” L. Bernsteina, „Madama Buterfly” G. Pucciniego, „My Fair Lady” F. Loewe.

Vox Singers współpracował, m.in. z artystami tej miary, co: Rick Wakeman (Yes), Guy Prothoroe (Era), Olgą Pasiecznik, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem, Józefem Fraksteinem, Jerzym Knetigem, Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Grażyną Łobaszewką, Joanną Lewandowską, Markiem Bałatą, zespołem Skaldowie, Bożeną Harasimowicz, Vladimirem Kiradjievem, Jackiem Laszczkowskim, Wojciechem Rodkiem.

Pod koniec 2013 roku ukazała się debiutancka płyta Vox Singers „Taka jest miłość.” Na krążku znalazły się aranżacje najsłynniejszych kompozycji Włodzimierza Korcza w tym „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Taka jest miłość”, czy „Przed nocą i mgłą” (ballada z serialu „07 zgłoś się”). Poza nią chór Vox Singers nagrał dwie płyty z kolędami i utworami bożonarodzeniowymi.

Do swoich projektów angażuje najlepszych polskich aranżerów: Włodzimierza Korcza, Jerzego Satanowskiego, Wojciecha Steca (Artur Andrus), Michała Zawadzkiego (Joanna Lewandowska) i Piotra Lewandowskiego (Affabre Concinui).

Emisją głosu zajmuje się Izabela Denst-Szydłowska, a akompaniatorem jest Maciej Bieniek.

Chór Vox Singers w programie Halo Polonia TVP Polonia o udziale wEuropean Choir Games 2019 w Gotenburgu 👇

https://halopolonia.tvp.pl/43878673/27082019-2220?fbclid=IwAR2dMjL56RjOot_nPXBQSeZ0vyTbk6Ww9Bj9fnke0w6q6N_hHazXySe5x3w

Zachęcamy do polubienia Vox Singers na facebooku: https://www.facebook.com/VoxSingers/

0

Start typing and press Enter to search