KLUB „PODRÓŻE” im. TONY’ego HALIKA

W Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki – Dom Darmstadt (Stary Rynek 8) – odbywają się cyklicznie pokazy slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika. Patron klubu, Tony Halik, był znanym podróżnikiem, autorem wielu książek podróżniczych oraz programów telewizyjnych, ale był on również absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. St. Małachowskiego w Płocku. Jego żona, Elżbieta Dzikowska, była gościem pokazu slajdów w kwietniu 2004, gdy nadawano Klubowi imię Tony’ego Halika.

Pierwszy pokaz odbył się w styczniu 2004 roku. Od tego czasu mieszkańcy Płocka mieli okazję zobaczyć zdjęcia z różnych zakątków świata. Autorami prezentowanych podczas pokazów zdjęć są w większości absolwenci Wydziału Geografii Uniwersytetu Warszawskiego oraz członkowie Koła Naukowego studentów geografii UW, a także osoby prywatne, które chętnie podróżują i chcą podzielić się swoimi wrażeniami z podróży.

Na każdym z pokazów można obejrzeć ciekawe, często niepowtarzalne zdjęcia, opatrzone interesującym komentarzem. Osoby spędzające czasami kilka miesięcy w danym kraju, opowiadają nie tylko o jego historii, zwyczajach, tradycyjnych potrawach, klimacie, ale wspominają także niesamowite niekiedy przygody i starają się oddać niepowtarzalną atmosferę odwiedzonych miejsc.

Do tej pory w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki – Dom Darmstadt płocczanie obejrzeli zdjęcia m.in. z: Iranu, Malezji, Tajlandii, Afryki, Chile, Boliwii, Wenezueli, Chin, Palestyny, Maroka, Nepalu, Kenii, Tybetu, Japonii, Indii, Antarktydy, Azji, Etiopii, Patagonii. Poznali również mniej egzotyczne miejsca, jak: Chorwacja, Turcja, Gruzja, Norwegia, Czarnogóra, Argentyna, Bajkał, Alpy Niemieckie, Holandia, Kosowo, czy nasze partnerskie miasto Darmstadt.

Wszystkich miłośników podróżowania, i nie tylko, zapraszamy do Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki na pokazy slajdów, które odbywają się raz w miesiącu (z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych) o godz. 18.00.

0

Start typing and press Enter to search