„KOLOR I FORMA” Pracownia Działań Twórczych

W dzisiejszych czasach duże centra handlowe stały się miejscem, w którym koncentrują się różne aktywności, w tym również kulturalne. Wychodząc na przeciw tym zmianom Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki otwiera kolejną przestrzeń artystyczną. Pracownia Działań Twórczych KOLOR I FORMA znajduje się w Galerii Wisła na pierwszym piętrze. Fundamentem jej powstania jest Pracownia Plastyczna Piwnica, która istniała od 1987 roku na osiedlu Podolszyce Północ w lokalu udostępnionym przez Mazowiecką Spółdzielnię Mieszkaniową. Stałymi formami pracy są zajęcia twórcze prowadzone od dwudziestu lat przez Annę Liśkiewicz.

Głównym celem było odkrywanie i rozwój zdolności plastycznych dzieci i młodzieży. Poznanie tajników tej dziedziny to rodzaj zabawy przez sztukę.

Pracownia Plastyczna Piwnica działająca w ramach Działu Projektów Kulturalnych POKiS może pochwalić się wieloma osiągnięciami w konkursach plastycznych regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Udział w konkursach zaowocował wieloma nagrodami i wyróżnieniami między innymi w Warszawie, Krakowie, Toruniu, Jeleniej Górze, Kaliszu, Częstochowie czy Wrocławiu. Pracownia Plastyczna Piwnica  dwukrotnie otrzymała wyróżnienia za twórczą pracę z dziećmi. W pracowni oprócz zajęć popołudniowych realizowane były takie projekty jak: Pogotowie plastyczne dla szkół i przedszkoli, Lato w mieście, Zima w mieście, Rysuję z mamą, maluję z tatą, Plenerowe Warsztaty Artystyczne, Wybieram Sztukę i Rodzinne Sztukowanie.

Założenia Piwnicy będą kontynuowane. KOLOR i FORMA Pracownia Działań Twórczych ma służyć szerokiemu gronu odbiorców: dzieciom, młodzieży i dorosłym. Placówka ma charakter otwarty, ściśle związany z życiem i potrzebami środowiska, w którym funkcjonuje. Proponowane działania artystyczne mają na celu rozwój twórczości oraz upowszechnianie kultury i sztuki.

Oficjalnym rozpoczęciem działalności nowej placówki było otwarcie wystawy ,,Nasze rysowanie, nasze malowanie…” (29. 09. 2018 r.) dzieci i młodzieży z Pracowni Plastycznej Piwnica.

Działalność pracowni oparta na różnorodnych formach warsztatowych obejmie: warsztaty dla przedszkoli i szkół, współpracę z placówkami miejskimi w zakresie prezentacji twórczości uczniów, popołudniowe zajęcia plastyczne, wystawy, organizację konkursów plastycznych, warsztaty kierowane do dzieci i rodziców czy współpracę z placówkami o podobnym charakterze z innych miast.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 532-744-160 w godzinach 9:00-15:00.

Miejsce: ul. Wyszogrodzka 144 (I piętro Galerii Wisła)

0

Start typing and press Enter to search