Płocka Karta Mieszkańca wystartowała!

Można już ściągnąć aplikację i złożyć wniosek o jej przyznanie. Dzięki niej – od 1 września – otrzymamy szereg zniżek, m.in. promocyjne ceny biletów na imprezy organizowane przez POKiS, zniżki na zakup wydawnictw POKiS, zniżki na karnety i bilety na mecze SPR Wisły Płock, tańsze bilety do Miejskiego Ogrody Zoologicznego i wiele innych.

Program „Płocka Karta Mieszkańca” ma dwie formy. Jedna to mobilna aplikacja PŁOCKARTA oraz portal www.plockarta.eu  Druga forma jest tradycyjna – to plastikowa karta, wprowadzona z myślą o seniorach i rodzinach 3+

Niezwykle miło nam poinformować, że Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów także dołączył do Płockiej Karty Mieszkańca. Dzięki temu mamy dla Płocczan specjalną ofertę na wydawnictwa dostępne w POKiS oraz bilety na wydarzenia kulturalne, a wszystko to po to, aby kulturalny Płock był jeszcze bliżej mieszkańców. W pakiecie mieszkańca znajdziecie Państwo 20% zniżki na nasze wydawnictwa oraz 10 zł zniżki na bilety, których regularna cena wynosi 40 zł i więcej.

W ramach naszej oferty płocczanie otrzymają następujące zniżki:

 • 20% zniżki na wydawnictwa POKiS
 • 10 zł zniżki na bilety (dotyczy biletów w cenie od 40 zł, na wydarzenia organizowane przez POKiS)

Przed zakupem prosimy zapoznać się z REGULAMINEM zakupu biletów. Wszystkie nasze propozycje dostępne są w przygotowanej dla Państwa tabeli KLIKNIJ TUTAJ

W ramach Płockiej Karty Mieszkańca, użytkownicy będą mieć również dostęp do aplikacji mobilnej MiastO!Żyje, która  gromadzi informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i społecznych odbywających się w Płocku. Umożliwia ona dostęp do danych pogrupowanych w różnych kategoriach, np. koncerty, dla dzieci, kino, teatr, debaty. Aplikacja posiada także funkcję subskrypcji danej kategorii czy imprezy, dzięki czemu na bieżąco będziemy otrzymywać informacje dotyczące wydarzenia oznaczonego jako „Ulubione”. „MiastO!Żyje” wyposażone jest również w wyszukiwarkę, która ułatwi odnalezienie interesującej nas imprezy. 

Uczestnicy programu „Płocka Karta Mieszkańca” skorzystają z wielu przywilejów. Na początek każdy mieszkaniec otrzyma dostęp do m.in. takich profitów jak:

 • Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oferuje promocyjne ceny biletów na imprezy organizowane przez POKiS, a także na wydawnictwa, czyli płyty CD, DVD oraz książki – rabat ok. 20 proc..
 • Bezpłatne 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania, które od 1 września będzie dostępne tylko dla posiadaczy Płockiej Karty Mieszkańca. Darmowy bilet parkingowy będzie można pobrać w aplikacji mobilnej PŁOCKARTA lub tak jak dotychczas w parkomacie. Wystarczy podczas składania wniosku do PKM podać numer rejestracyjny swojego auta. Każdy mieszkaniec może wpisać dwa numery rejestracyjne. I tylko dla nich będzie możliwe skorzystanie z darmowych 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania.
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – dla mieszkańców przygotował kartę abonamentową w promocyjnej cenie- za 100 zł użytkownik dostanie doładowanie za 120 zł, lub za 200 zł otrzyma 250 zł doładowania, do wykorzystania na wszystkich obiektach MOSiRu.
 • Fani piłki ręcznej również znajdą coś dla siebie. SPR Wisła Płock oferuje o 10 proc. tańsze karnety i bilety na mecze oraz gadżety klubowe. Czyli np.: za karnet na sezon, na sektory A, B, C, D, J, K, L, M zapłacimy 480 zł, a nie 525 zł.
 • Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku proponuje rabat na wejściówki do ZOO – bilet jednorazowy kupimy taniej o 3 zł, roczny o 10 zł, a rodzinny o 2 zł.
 • Płocka Orkiestra Symfoniczna – również przygotowała specjalne ceny biletów na koncerty dla mieszkańców.
 • Książnica Płocka – tu aplikacja PŁOCKARTA może zastąpić plastikową kartę biblioteczną.

Rozpoczęcie Programu „Płockiej Karty Mieszkańca” oznacza integrację innych, podobnych programów: Karty Seniora i Karty Familijnej 3+. Programy te będą „przenoszone” do PKM do połowy przyszłego roku. W rezultacie będziemy mieli dostęp do aplikacji z różnego rodzaju pakietami zniżek:

 1. Pakiet Mieszkańca;
 2. Pakietem Familijnym 3+ (pakiet mieszkańca plus zniżki z Karty Familijnej 3+);
 3. Pakietem Seniora (pakiet mieszkańca plus zniżki z Karty Seniora);
 4. Pakietem Komunikacyjny (pakiet mieszkańca plus elektroniczny bilet autobusowy i 30-dniowy bilet miesięczny);
 5. PKM w dowolnej konfiguracji, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów formalnych.

Płockartę można wyrobić sobie korzystając ze strony www.plockarta.eu albo aplikacji PŁOCKARTA.

Przygotowaliśmy także infolinię 24 367 51 95, gdzie dowiemy się, jak krok po kroku złożyć wniosek. A jeśli to nie pomoże, w wyjątkowych przypadkach będzie możliwość umówienia się na spotkania (z zachowaniem zasad sanitarnych).

Jakie trzeba mieć dokumenty, by dostać PKM?

 1. Jeśli jest się zameldowanym w Płocku – nie trzeba dołączać żadnych dokumentów; system sam wniosek zweryfikuje.
 2. Jeśli ktoś rozlicza się z podatku dochodowego w płockim Urzędzie Skarbowym oraz deklaruje w zeznaniu podatkowym, że miejscem zamieszkania jest Płock – załącza pierwszą stronę PIT lub PIT i UPO gdy rozliczenie było online.
 3. Jeśli ktoś prowadzi gospodarstwo rolne w Płocku – załącza pierwszą stronę decyzji o podatku.
 4. Jeśli ktoś jest beneficjentem Karty Seniora lub Familijnej – wpisuje tylko numer swojej karty.

Wniosek może złożyć osoba pełnoletnia. W przypadku osoby nieletniej wniosek może złożyć opiekun prawny. Ma ją wtedy „podpiętą” do konta rodzinnego i może mu kupować bilety. Każdy użytkownik niezależnie od wieku dostaje swój unikalny identyfikator.

Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski o Płockiej Karcie Mieszkańca:

„Szanowni Państwo,

zachęcam do sięgnięcia po Płocką Kartę Mieszkańca, bo dzięki niej Mieszkańcy mogą więcej.

To zarówno oszczędność w domowym budżecie dzięki oferowanym zniżkom, jak i ułatwienia w korzystaniu z miejskiej oferty. Będzie szybciej i łatwiej, bo „Płockarta” łączy funkcjonalności kilku programów. W jednym miejscu otrzymamy dostęp do wielu usług bez konieczności pamiętania o zabraniu ze sobą innych kart. Propozycje dostępne w programie można dostosować do własnych potrzeb i zainteresowań, wybierając odpowiedni pakiet.

Warto też podkreślić, że Płocka Karta Mieszkańca przynosi obopólne korzyści, mieszkańcom i lokalnemu biznesowi. Użytkownicy, poza przydatnymi na co dzień rozwiązaniami i praktycznymi informacjami, znajdą też wiele inspiracji i pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Przedsiębiorcy zaś, przystępując do programu, mogą dotrzeć do swoich klientów. Płocczan jest przecież około 120 tysięcy i liczę, że pewnego dnia wszyscy będą mieli swoją „Płockartę”.

Andrzej Nowakowski

Prezydent Miasta Płocka”

Zachęcamy do dołączenia do programu Płocka Karta Mieszkańcka!

#płockarta #plockarta #płockakartamieszkańca #plockakartamieszkancka #kulturapłock

0

Start typing and press Enter to search