RYNEK SZTUKI

Rynek Sztuki to kameralna impreza o artystycznym charakterze, która łączy w harmonijną całość dźwięk, teatr i obraz. Stał się świętem wymagającej publiczności, stale utrzymując wysoki poziom. Podczas Rynku Sztuki można posłuchać polskich i zagranicznych muzyków alternatywnych i jazzowych, zobaczyć czołówkę teatrów ulicznych, obejrzeć w plenerze filmy nieme z muzyką na żywo.

Dotychczas gośćmi Rynku Sztuki byli między innymi: Teatr AKT, Teatr DECALAGES, THEATERLABOR, Teatr KTO, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Woskresiennia, Teatr Porywacze Ciał, Teatr Biuro Podróży, Art Color Ballet oraz Aga Zaryan, R.U.T.A., LIPALI, Pink Freud, Maciej Fortuna Trio, Małe Instrumenty, Igor Boxx, Novika, Babu Król, Frozen Bird, Gralak&YeShe, trio Jarka Śmietany, Mark de Clive-Lowe oraz Erik Trouffaz.

Celem Rynku Sztuki jest prezentacja ciekawych zjawisk we współczesnej kulturze (muzyka, teatr, nowe media), prezentacja twórców wyjątkowych, ale nie zawsze znanych szerszej publiczności.

Tak było w 2012 roku, kiedy obok Noviki i Gralak&YeShe wystąpiły młode jazzowe składy: Niechęć i Jazzpospolita. W 2013 roku zaprosiliśmy MARIĘ PESZEK i LAO CHE wraz z młodymi zespołami HORNY TREES i CZERWIE. W 2014 przed trio Waglewski Fisz i Emade zagrał ciekawy warszawski duet – KREM. W 2015 roku gwiazdą był zespół ŁĄKI ŁAN, ale nie zabrakło muzycznych eksperymentów w wykonaniu KROJCA oraz bardzo kameralnych występów duetu LIMBO&WIŚNIA czy świetnego, etno-jazzowego SEFARDIX TRIO – Jorgosa Skoliasa i braci Olesiów.

Zamykając sezon wakacyjnych wydarzeń kulturalnych na Starówce, Rynek Sztuki jest jednocześnie zapowiedzią jesienno-zimowych cyklów: Alterstacji (muzyka alternatywna) i Jazzowej Kawiarni (jazz).

Termin: sierpień
Miejsce: Stary Rynek
Pierwsza edycja: 2007

0

Start typing and press Enter to search