Gwiazdeczka, czyli scenki i etiudy świąteczne grup teatralnych POKiS

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów serdecznie zaprasza na „Gwiazdeczkę”. To wspaniałe kreacje artystyczne i chwila wytchnienia w przedświątecznym maratonie zakupów, sprzątania i przygotowań. Już 21.12.2022, o 16:30 zobaczymy na scenie Teatr Persona, grupę teatralną POKISIAKI oraz Zespół Kreacji Teatralnej.

Stało się już tradycją, że okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia jest gorączkowym czasem zabiegania wielu z nas. To istna mieszanina podekscytowania, zdenerwowania, pośpiechu, entuzjazmu, a czasem także i wzburzenia, że kiedy nasze plany nagle pokrzyżuje jakaś błahostka. Jedni w czasie przygotowań sprzątają, drudzy szukają po sklepach prezentów; ktoś kupuje choinkę, a ktoś próbuje rozplątać światełka.

W domach mieszają się zapachy pieczonych ciast i świątecznych potraw, gałązek świerkowych, zapachy środków czystości. Ktoś wiesza jemiołę, a ktoś próbuje ogarnąć dekoracje okien, drzwi lub podwórka. W telewizji i internecie wyświetlane jest mnóstwo reklam, które uświadamiają nam, czego jeszcze potrzebujemy, by poczuć świąteczny nastrój… Ostatnie dni przed wigilią są zatem dla wielu z nas bardzo intensywne. Czasem tak intensywne, że nie sposób jest znaleźć maleńki moment na refleksję, co jest tak naprawdę najistotniejsze w tych świętach.

Taką drobną chwilę wytchnienia w tym zabieganym czasie proponują grupy teatralne, pracujące w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. „Gwiazdeczka”, to miszmasz najróżniejszych przemyśleń młodych ludzi na temat nadchodzącego Bożego Narodzenia i na temat tego, co powoduje tę tak zwaną „magię świąt”.

…Ale „Gwiazdeczka” to także pretekst do miłego spotkania w ciepłym, artystycznym gronie miłośników teatru i sztuki w ogóle. Prawdopodobnie program wieczoru nie będzie przypominał standardowych jasełek, które możecie zobaczyć w szkole, czy Kościele, ale na pewno zapewni Wam mnóstwo ciekawych świątecznych refleksji. Znajdźmy razem chwilę wytchnienia w tym nieco szalonym czasie.

Chwila oddechu już 21.12.2022 o 16:30, na sali widowiskowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów. Do udziału w wydarzeniu zapraszają Teatr Persona, grupa teatralna POKISIAKI oraz Zespół Kreacji Teatralnej.

0

Start typing and press Enter to search