Przypadkowy bohater – sukces Teatru Persona i nie tylko!

Za nami premiera spektaklu „Przypadkowy bohater”, który dwukrotnie zebrał pełną widownię. Mocna tematyka, wspaniała reżyseria, świetni aktorzy i doskonała oprawa muzyczna. To po prostu musiało się udać.

Spektakl to pomysł Mariusza Pogonowskiego. Tekst zaczął powstawać jeszcze w pandemii, jednak został ukończony dopiero w kwietniu 2022 roku. Znany płockiej publiczności aktor i reżyser pisał go z myślą o swoich dzieciach, aby zagrać razem, na jednej scenie. Ku zdziwieniu instruktora zajęć teatralnych POKiS, jego syn Julek odmówił udziału w projekcie, z obawy bycia wyśmianym przez kolegów, bo przedstawia sfałszowany obraz świata gier, a córka rzekła, że jest już za stara na takie „głupoty”.

To jednak nie koniec, ponieważ scenariusz dostał drugą szansę. I bardzo dobrze. Pogonowski w ciekawy sposób podjął się trudnego tematu, z którym boryka się wielu rodziców. Realizacji tej wizji podjęli się aktorzy Teatru Persona – Bartek Reszczyński, Katarzyna Szylka, Maciej Wróbel, Adam Kuliński oraz Anna Lepre.

Serdecznie gratulujemy reżyserowi ciekawego pomysłu i świetnej realizacji. Dziękujemy aktorom, dla których teatr to pasja, za zaangażowanie i fantastyczne wrażenia. Warto wspomnieć, że robią to społecznie, bo po prostu to kochają. Godziny nauki tekstu i prób najlepiej wynagradzają im oklaski publiczności.

Tych oklasków było wiele. Podczas dwóch pokazów „Przypadkowego bohatera”, dwukrotnie sala pękała w szwach. Z pewnością spektakl mógł być fantastycznym czasem, w rodzinnym gronie, a także bodźcem do podjęcia rozmów na temat wirtualnego świata, w który dzieci coraz częściej wchodzą.

Podziękowania składamy także dwóm instruktorom POKiS – Ryszardowi Charzyńskiemu oraz Krzysztofowi Misiakowi. To oni wzięli na siebie ciężar muzycznej aranżacji spektaklu, a ich podopieczni zaśpiewali i zagrali na gitarach na żywo, podnosząc tym samym wartość artystyczną przedstawienia.

Perypetie Bartka w wirtualnym świecie z pewnością powrócą jeszcze na deski Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów. Wkrótce podamy terminy kolejnych spektakli, a rodziców serdecznie zachęcamy do zabrania na nie swoich pociech. To może być doskonała zabawa i świetna lekcja!

0

Start typing and press Enter to search