Spektakl „Przypadkowy bohater” wkrótce w POKiS

Zapraszamy na autorski spektakl „Przypadkowy bohater” w wykonaniu Teatru Persona działającego przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów pod okiem Mariusza Pogonowskiego. Spektakl zagramy 10 i 11 grudnia. Bilety w cenie 15 zł są dostępne w sprzedaży.

Spektakl opowiada o chłopaku, który uwielbia grać w gry wideo, ale rodzice chcą go od tego odciągnąć, wymyślają ciekawy fortel i wciągają w niego swojego syna. Bartek przeżywa ciekawe perypetie w wirtualnym świecie, pełne emocji i zabawy, które kończą się happy endem. Usłyszymy na żywo osiem piosenek skomponowanych przez gitarzystę, kompozytora Krzysztofa Misiaka. Piosenki zaśpiewają dziewczyny z grupy wokalnej POKiS Ryszarda Charzyńskiego, a utwory muzyczne zagrają na żywo gitarzyści z zespołu POKiS Krzysztofa Misiaka.

„Przypadkowy bohater” to tekst, który Mariusz Pogonowski zaczął pisać w trakcie pandemii, ale skończył go dopiero w kwietniu 2022 roku. Sztuka powstała z myślą o dzieciach aktora, aby mogli razem zagrać na scenie. Ku zdziwieniu instruktora zajęć teatralnych POKiS, jego syn Julek odmówił udziału w projekcie, z obawy bycia wyśmianym przez kolegów, bo przedstawia sfałszowany obraz świata gier, a córka rzekła, że jest już za stara na takie „głupoty”. To jednak nie koniec, ponieważ scenariusz dostał drugą szansę. Został dofinansowany przez Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych i będziecie go mogli obejrzeć już w grudniu i ocenić czy pokazuje prawdę o grach czy też nie.

W spektaklu zagrają: Katarzyna Szylka jako Mama, Maciej Wróbel jako Tata, Adam Kuliński jako Najlepszy Przyjaciel ze świata wirtualnego, Anna Lepre jako Siostra, a głównego bohatera gra Bartek Reszczyński.

Na spektakl zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 roku życia.

Premiera spektaklu „Przypadkowy bohater” w wykonaniu Teatru Persona odbędzie się 10 grudnia o godz. 16 w sali widowiskowej POKiS (Jakubowskiego 10). Drugi termin przedstawienia teatralnego: 11 grudnia godz. 16. Bilety w cenie 15 zł dostępne na bilety.pokis.pl oraz stacjonarnie w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10).

0

Start typing and press Enter to search