Kino za Rogiem w LUTYM

2 lutego (środa)

godz. 18 – Najlepsze lata (Włochy 2020, 129 min.) dramat | reż. Gabriele Muccino | obsada: Pierfrancesco Favino, Micaela Ramazzotti, Kim Rossi Stuart, Claudio Santamaria. Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Paolo, Giulio i Riccardo poznają się w Rzymie podczas ulicznych zamieszek w 1982 roku. Trójka idealistycznych i głodnych życia nastolatków staje się nierozłączna, a niedługo później zgrany tercet dopełnia piękna złotowłosa Gemma, w której Paolo szaleńczo się zakochuje. Mijają lata. Z biegiem czasu życie weryfikuje ich młodzieńcze marzenia, przynosi rozczarowania, bolesne rezygnacje z ideałów, zawodowe frustracje. Jednocześnie jednak rosnąca z wiekiem dojrzałość pozwala czwórce przyjaciół podjąć próbę naprawy relacji zniszczonych przez złe emocje i niewłaściwe życiowe wybory. Urocza, refleksyjna opowieść o sile miłości i przyjaźni.

5 lutego (sobota)

godz. 15 – Kino Maluszka: Zestaw bajek dla dzieci

Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Proszę słonia odc. Przeprowadzka Dominika (Polska 1968, 9 min.) animowany | reż. Witold Giersz.

Po nieprzyjemnej przygodzie ze złodziejami Pinio decyduje, że trzeba Dominika gdzieś ukryć. Tylko gdzie da się ukryć wielkiego słonia? Może w hali sportowej? A może na dworcu kolejowym? Albo w hali fabrycznej?

A może… w zoo?

Pamiętnik Florki odc. Czterolistna koniczyna (Polska 2014, 11 min.)

Florka dowiaduje się, czy czterolistna koniczyna naprawdę przynosi szczęście, czy też może nasze szczęście zależy od nas samych.

Agatka odc. Agatka i kurz (Polska 2015, 10 min.) animowany | reż. Wojciech Wojtkowski.

Agatka to mała dziewczynka, która razem ze swoim chomikiem Cyrylem bierze udział – najczęściej wbrew jego woli – w przeróżnych przygodach w świecie wyobraźni.

W odcinku 1. mama Agatki prosi ją o uporządkowanie zabawek i posprzątanie w pokoju. Agatka pod pretekstem sprawdzenia miejsca, gdzie jej nieużywane zabawki mają wylądować, idzie na strych i niechcący uwalnia ze starego kufra – jak dżinna z butelki – kurz… Pan Kurz natychmiast ucieka ze strychu i zaczyna bałaganić w całym domu! Robi się naprawdę strasznie… W końcu Agatka łapie odkurzacz i sprząta nie tylko swój pokój, ale każde miejsce, gdzie Kurz czuł się dobrze.

Baśnie i bajki polskie. Kozucha kłamczucha (Polska 2009, 13 min.) animowany | reż. Andrzej Kukuła.

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… żyła sobie Gospodyni z Psem Hałaskiem, Kotem Wąsatkiem i z bardzo rozpieszczoną Kozą. Pewnego dnia do drzwi chaty zapukała dziewczynka o imieniu Zazulka. Gospodyni postanowiła przyjąć ją pod swój dach, a Zazulka miała za to paść Kozę. Dziewczynka starała się ze wszystkich sił, przynosiła Kozie smakołyki, zrywała dla niej koniczynę, przynosiła wodę ze strumienia. Jednak wieczorem, gdy Gospodyni zapytała Kozę, czy się najadła, Koza nakłamała, że nic nie jadła i nic nie piła, a boczki spuchły jej z głodu i pragnienia. Drugiego dnia sytuacja się powtórzyła, więc Gospodyni wygnała Zazulkę z domu, jednak na prośbę Psa i Kota postanowiła sprawdzić, czy Koza aby na pewno mówiła prawdę…

Na motywach bajki Janiny Porazińskiej.

godz. 16 – Kino Młodego Widza: Wilk na 100% (Australia 2020, 91 min.) animowany | reż. Alexs Stadermann | kat. wiek.: 6+. Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Freddy Lupin ma prawie trzynaście lat i jest synem wodza wilkołaków, które wprawdzie za dnia wyglądają jak ludzie, ale nocami zmieniają się w wilki i niosą pomoc potrzebującym. Freddy w dniu swoich trzynastych urodzin po raz pierwszy ma przejść przemianę i stanąć na czele watahy w miejsce ojca, który poległ w czasie akcji. Magiczna przemiana nie dokonuje jednak się tak, jak to sobie Freddy wymarzył: zamiast przybrać postać potężnego, budzącego respekt wilka, chłopak zmienia się w… uroczego białego pudelka. W tej sytuacji, zamiast wodzem staje się pośmiewiskiem, a zaraz potem bezdomnym psem ściganym przez łowców bezpańskich zwierząt. Freddy wciąż ma jednak serce wilka i nie zamierza się poddać. Z pomocą nowych psich sojuszników udowodni, że nawet mały biały pudelek może być stuprocentowym wilkiem, jeśli tylko ma odwagę, rozum i krąg zaufanych przyjaciół.

godz. 18 – Maksymiuk. Koncert na dwoje (Polska 2018, 75 min.) dokumentalny | reż. Tomasz Drozdowicz. Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony. To ona wspiera go w codziennych, najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami.

9 lutego (środa)

godz. 18 – Klasyka polskiego kina: Człowiek na torze (Polska 1956, 85 min.) psychologiczny | reż. Andrzej Munk | obsada: Kazimierz Opaliński, Zygmunt Maciejewski, Roman Kłosowski, Zygmunt Zintel, Zygmunt Listkiewicz, Kazimierz Fabisiak. Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Emerytowany maszynista Orzechowski ginie pod kołami pociągu – próbował go wykoleić czy zatrzymać? Na to pytanie stara się odpowiedzieć specjalna komisja. Portret kolejarza starej daty kreślą kolejno trzej świadkowie. Ich uzupełniające się “prawdy” pozwalają wyjaśnić tajemnicę starego fachowca, do końca wiernego zawodowemu etosowi.

Jedno z największych osiągnięć kina polskiego Października, dzięki inspiracji włoskim neorealizmem i wykorzystaniu doświadczeń Munka-dokumentalisty przełamujące socrealistyczne schematy. Wielka kreacja Kazimierza Opalińskiego i symboliczny finał: słowa “Duszno tu” i otwarcie okna jako znak odwilży i – ze współczesnej perspektywy – zapowiedź polskiej szkoły filmowej.

Nagrody

1957 – MFF, Karlovy Vary – Nagroda “Kryształowy Glob” za reżyserię – Andrzej Munk

1958 – Syrenka Warszawska (nagroda Klubu Krytyki Filmowej SDP) w kategorii filmu fabularnego – Andrzej Munk

12 lutego (sobota)

godz. 15 – Kino Maluszka: Zestaw bajek dla dzieci

Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Proszę słonia odc. Znajomi w ZOO (Polska 1968, 8 min.) animowany | reż. Ryszard Słapczyński.

Dominik w zoo czuje się doskonale, jest gwiazdą. Gorzej z innymi zwierzętami, które przestały być podziwiane przez zwiedzających – Dominik stał się największą atrakcją. Na szczęście wielki porcelanowy słoń ma wielkie serce i sprawia, że wszystkie zwierzęta czują się ważne i kochane.

Miś Kudłatek odc. Lalka Agnieszki (Polska 1973, 9 min.)

Miś Kudłatek, pies Łaciatek i Agnieszka budzą się pewnego ranka i znajdują pod choinką wspaniałe prezenty: miód, gumową kość i piękną lalkę. Przez tę lalkę Kudłatek będzie miał trochę zmartwień, ale koniec końców wszyscy się z nią zaprzyjaźnią.

Opracowanie plastyczne: Janusz Stanny.

Agatka odc. Agatka i mydło (Polska 2015, 10 min.) animowany | reż. Andrzej Kukuła.

Agatka to mała dziewczynka, która razem ze swoim chomikiem Cyrylem bierze udział – najczęściej wbrew jego woli – w przeróżnych przygodach w świecie wyobraźni.

Na polecenie mamy Agatka niechętnie idzie do łazienki umyć brudne ręce – a po chwili razem z Cyrylem i z zielonym mydłem przenosi się do Mydłolandii, gdzie właśnie odbywają się zawody w biciu piany i puszczaniu mydlanych baniek. Dzięki Agatce jej zielone mydełko odniesie zwycięstwo w zawodach, a ona sama, po powrocie do realnego świata, postanowi, że zawsze – bez przypominania – będzie myła ręce, gdy będą brudne.

Baśnie i bajki polskie. Krawiec Niteczka (Polska 2009, 13 min.) animowany | reż. Andrzej Gosieniecki.

W miasteczku Trajdarajda mieszkał Krawiec Niteczka. Pewnego dnia Cyganka powiedziała mu, żeby wyruszył w podróż, bo czeka na niego królestwo i ręka królewny, Niteczka wyruszył więc na spotkanie swojego losu. Po drodze spotkał Stracha na Wróble i odtąd wędrowali razem, aż w końcu przybyli do miasta, nad którym ciągle padał deszcz. Królewna obiecała swoją rękę i królestwo temu, komu uda się zaradzić nieszczęściu. Krawiec Niteczka dostrzegł, że to z powodu wysokiej zamkowej wieży, której iglica rozdarła ogromną chmurę nad miastem. Kazał przynieść wielkie drabiny, wziął igłę i nici, wspiął się pod niebo i… zaszył dziurę w chmurze! Nad miastem zaświeciło słońce, a w nagrodę Krawiec Niteczka poślubił królewnę i został królem.
Na motywach bajki Kornela Makuszyńskiego “O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”

godz. 16 – Kino Młodego Widza: Szybcy i śnieżni (Kanada 2018, 89 min.) animowany | reż. Benoît Godbout | kat. wiek.: 5+. Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie.

Wyścig saneczkowy we wsi. Sanie zaprojektowane przez Frankiego rozpadają się tuż przed przekroczeniem mety. Frankie nie akceptuje przegranej i domaga się rewanżu. Udowadnia, że jego przeciwnik Zac oszukiwał. Rewanż będzie możliwy pod warunkiem, że Frankie wraz z przyjaciółmi zbuduje nowy tor wyścigowy. Frankie wraz z przyjaciółmi przyjmuje wyzwanie. Obie drużyny przygotowują się do wyścigu. Zac, wiedząc, że ma do czynienia z wyjątkowym przeciwnikiem, nie ma skrupułów i za wszelką cenę dąży do zwycięstwa.

godz. 18 – Moja cudowna Wanda (Szwajcaria 2020, 107 min.) komediodramat | reż. Bettina Oberli | obsada: Agnieszka Grochowska, Andre Jung, Marthe Keller, Birgit Minichmayr, Cezary Pazura. Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Wanda, 35-letnia Polka, pracuje w Szwecji jako opiekunka zamożnego schorowanego nestora szacownej rodziny. Ani żona jej podopiecznego, ani jego dzieci nie mają świadomości, że w zakres obowiązków Wandy wchodzą nie tylko czynności pielęgnacyjne…

Film Bettiny Oberli to słodko-gorzki obraz dysfunkcyjnej familii, w której każdy ma coś na sumieniu. Jest tu miejsce na komedię pomyłek, zaskakujący mezalians oraz społeczny dramat klasowy z problemem imigracji zarobkowej w tle.

15 lutego (wtorek)


godz. 19 – Klub Filmowy: Benedetta
(Belgia, Francja, Holandia 2021, 127 min.) dramat, biograficzny | reż. Paul Verhoeven | obsada: Virginie Efira, Daphné Patakia, Olivier Rabourdin, Clotilde Courau. Pokaz we współpracy z grupą Herstoria Płocka. Bilety: 15 zł (do 7.02) i 20 zł (od 8.02). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Wybuchowa mieszanka historycznej opowieści, erotycznego thrillera i kina religijnego feminizmu.

Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej.

Po osiemnastu latach rola Benedetty (Virginie Efira) w klasztorze jest już zupełnie inna. Kobieta, regularnie doświadczająca mistycznych wizji, zaczyna być świadoma swojej siły i wpływu, jaki ma na otoczenie. Z jednej strony rywalizuje o władzę ze swoją przełożoną (Charlotte Rampling), z drugiej wdaje się w płomienny romans. Obiektem westchnień bohaterki jest pochodząca z nizin społecznych Bartolomea (Daphné Patakia), która w klasztorze znalazła bezpieczną przystań. Rosnące wpływy Benedetty przysparzają jej również wrogów, i to na samych szczytach religijnej hierarchii.1

16 lutego (środa)

godz. 18 – Paryskie tango (Francja 2020, 94 min.) komedia | reż. Jezabel Marques | obsada: Chantal Lauby, Camille Chamoux, Giovanni Pucci, Serge Bagdassarian, Yannick Rennier. Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Przebojowa piosenkarka Sol od lat mieszka i tworzy w Buenos Aires. Chociaż na scenie jest wulkanem energii, to w sercu wciąż nosi ból po utracie syna. Pewnego dnia w przypływie emocji postanawia wrócić do Paryża i zbliżyć się do swojego siedmioletniego wnuka i synowej Evy, których nigdy nie widziała na oczy. Bojąc się odrzucenia przez rodzinę syna, Sol postanawia wynająć mieszkanie tuż obok i udawać ich nową sąsiadkę. Spirala kłamstewek nakręca się jeszcze bardziej, kiedy Eva decyduje się zatrudnić Sol jako pomoc domową. Czy kapryśna gwiazda estrady w końcu znajdzie w sobie odwagę, żeby wyznać bliskim prawdę?

19 lutego (sobota)

godz. 15 – Kino Maluszka: Zestaw bajek dla dzieci

Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Proszę słonia odc. Powrót Dominika (Polska 1968, 10 min.) animowany | reż. Ryszard Słapczyński.

Dominik wpadł w oko dyrektorowi cyrku – och, ależ to będzie atrakcja dla widzów! Może wreszcie zaczną przychodzić na przedstawienia. A i Dominikowi marzy się sława, tyle że… no nie, nie pójdzie nigdzie bez Pinia! Łańcuch? Nigdy! To może jednak lepiej znowu stać się małą porcelanową zabawką…?

Miś Fantazy odc. Niebieski miś (Polska 2006, 13 min.) animowany | reż. Robert Turło.

W Krainie Wiecznego Słońca mieszka sześcioro przyjaciół: mądry Czarodziej Prospero, praktyczna Żaba Kapa-Kapa, Żuczek Wesołek, dwie dziewczynki – Zagadka i Julia, i jeden uroczy niebieski Miś Fantazy. Spokój ich świata co jakiś czas zakłócają dziwne i niesamowite wydarzenia, jednak dzięki sile przyjaźni zawsze udaje się im przezwyciężyć zło.

Słoneczna Kraina powoli zamarza. Dzieje się tak za sprawą węża Gagatka, który ukradł magiczny kryształ, największy skarb i serce Krainy. Odzyskać kryształ może tylko niebieski Miś, który przywędrował tu razem z przyjaciółką, jasnowłosą Julią. Niestety, oboje wpadają do podziemnego labiryntu złowrogiego węża. Czy uda się ich stamtąd wydostać? I czy uda się uratować Słoneczną Krainę?

Agatka odc. Agatka i kaktus (Polska 2015, 10 min.) animowany | reż. Andrzej Piotr Morawski.

Agatka po raz kolejny niepotrzebnie podlewa stojący na parapecie kaktus, mimo że Cyryl przypomina jej, że kaktusy nie lubią wilgoci. Po chwili dzięki przyniesionym z przedszkola konikom z kasztanów i żołędzi Agatka przeniesie się na Dziki Zachód – i zrozumie, że lanie wody roślinom, które jej nie potrzebują, robi im więcej szkody niż pożytku.

Baśnie i bajki polskie. Król kruków (Polska 2009, 13 min.) animowany | reż. Jacek Adamczyk.

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… Bolko, syn trębacza z ratuszowej wieży, uratował zranionego kruka, którym okazał się sam Król Kruków. W dowód wdzięczności ptak podarował chłopcu magiczną trąbkę. Za sprawą Szpiega 006 do władców ościennych państw dotarła wiadomość o “maszynie do robienia złota”, którą jakoby miał wynaleźć Merkuriusz Practicus, słynny poznański uczony i wynalazca. Wrogie armie otoczyły miasto. Kiedy obrońcy zaczęli już tracić nadzieję na ocalenie, Bolko wezwał na pomoc Króla Kruków.

Na motywach bajki ludowej “Trębacz ratuszowy i król kruków”.

godz. 16 – Kino Młodego Widza: Siedem minut po północy (Hiszpania, USA, Wielka Brytania 2016, 108 min.) dramat, fantasy | reż. J.A. Bayona | obsada: Lewis MacDougall, Sigourney Weaver, Felicity Jones, Toby Kebbell | kat. wiek.: 12+. Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Świat nie jest łaskawy dla Conora. Ten drobny, wrażliwy i bardzo samotny 12-latek stojący u progu dojrzewania musi każdego dnia mierzyć się z wielkim dramatem: jego mama choruje na raka, ojciec gdzieś daleko założył nową rodzinę, z babką nigdy nie mieli wspólnego języka, a w szkole nieustannie maltretują go duzi i silni koledzy.

Od dawna nękany przez koszmarne sny, pewnej nocy, dokładnie 7 minut po wybiciu godziny duchów, staje twarzą w twarz z przerażającym drzewnym potworem. Ta stara jak Ziemia istota ze snów za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciągnie go w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, pomoże oswoić cierpienie i zaakceptować to, co nieuchronne. Piękny, symboliczny, przejmujący film, adaptacja powieści Patricka Nessa pod tym samym tytułem.

Nagrody

2017 – Europejska Akademia Filmowa – Najlepszy europejski dźwiękowiec – Oriol Tarragó

2017 – Goya:

– Najlepszy reżyser – J.A. Bayona

– Najlepsze zdjęcia – Óscar Faura

– Najlepsza muzyka oryginalna – Fernando Velázquez

– Najlepsza scenografia – Eugenio Caballero

– Najlepszy dźwięk – Marc Orts, Oriol Tarragó, Peter Glossop

– Najlepszy montaż – Bernat Vilaplana, Jaume Martí

– Najlepsza charakteryzacja – Marese Langan i David Martí

2016 – MFF, San Sebastian – Nagroda Specjalna – Nagroda Światowego Katolickiego Stowarzyszenia Komunikacji Społecznej

godz. 18 – Ciao, Italia! (Włochy 2016, 98 min.) komediodramat, wojenny | reż. Pierfrancesco Diliberto (Pif) | obsada: Pierfrancesco Diliberto (Pif), Miriam Leone, Andrea Di Stefano, Stella Egitto. Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Nowy Jork, 1943 rok. Między włoskimi imigrantami Arturo i Florą rodzi się płomienne uczucie. Niestety, zamążpójście dziewczyny zostało dawno zaplanowane przez jej wujka, który obiecał jej rękę synowi szefa mafii. Aby nie dopuścić do tego małżeństwa, Arturo będzie musiał skłonić ojca Flory do unieważnienia decyzji wuja. Problem w tym, że ojciec mieszka na Sycylii, która jest w przededniu lądowania wojsk alianckich. Jedynym rozwiązaniem wydaje się zaciągnięcie do amerykańskiego wojska…

Nagrody

2017 – David di Donatello – David Młodzieżowego Jury – Nagroda dla reżysera – Pif

23 lutego (środa)

godz. 18 – Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (Polska 2021, 96 min.) komedia | reż. Mateusz Rakowicz | obsada: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Rafał Zawierucha, Jakub Gierszał, Dorota Kolak, Marta Wągrocka. Bilety: 10 zł. Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

“Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie “Najmro” wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

26 lutego (sobota)

godz. 15 – Kino Maluszka: Zestaw bajek dla dzieci

Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Bolek i Lolek wyruszają w świat odc. Na wyspach Polinezji (Polska 1968, 9 min.) animowany | reż. Władysław Nehrebecki.

Bolek i Lolek, zwiedzając świat, trafiają na wyspy Polinezji. Jak wszędzie, i tu przeżyją niezwykłe przygody: poznają dwoje sympatycznych tubylców, zmierzą się z wielkozębym rekinem, zaprzyjaźnią z ogromną ośmiornicą i zabawią się w poławiaczy pereł.

Miś Fantazy odc. Tajemnica kryształu (Polska 2006, 13 min.) animowany | reż. Robert Turło.

Julia i Miś dostają się do jaskini Gagatka, gdzie znajdują ukradziony przez niego magiczny kryształ. Po dramatycznej ucieczce udaje im się wydostać się na powierzchnię. Miś z kryształem wspina się na szczyt Szmaragdowej Góry – Słoneczna Kraina staje się znowu zielona. A niebieski Miś otrzymuje imię Fantazy.

Agatka odc. Agatka i żaba Klementyna (Polska 2015, 10 min.) animowany | reż. Andrzej Turło.

Agatka nie chce iść do przedszkola – twierdzi, że jest bardzo zmęczona, bo całą noc coś skrzeczało w przydomowej sadzawce i nie mogła spać. Kiedy za radą brata sprawdzi sadzawkę, pozna mieszkającą tam żabę Klementynę – i dzięki przygodzie, którą razem przeżyją, pokona tremę i jednak pójdzie do przedszkola, w którym tego dnia mają się odbyć występy przedszkolaków.

Baśnie i bajki polskie. Małpa w kąpieli (Polska 2009, 13 min.) animowany | reż. Andrzej Gosieniecki.

Zabawna animowana wersja bajki Aleksandra Fredro. Opowieść o małpie, która pomimo wszelkich prób upodobnienia się do człowieka pozostaje małpą, a jej próba wzięcia kąpieli w wannie kończy się poparzeniem łapek.

Na motywach bajki Aleksandra Fredry.

godz. 16 – Kino Młodego Widza: Klara. Muu (Norwegia 2018, 66 min.) animowany | reż. Lise I. Osvoll | kat. wiek.: 5+. Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Młoda krowa Klara pragnie zostać sławną gwiazdą muzyki. Niestety nie wszyscy uważają, że ma talent… Kiedy trafia prosto z dużego miasta na farmę swojego ojca, czekają ją tam nie lada wyzwania.

godz. 18 – Magnezja (Polska 2020, 115 min.) komediodramat | reż. Maciej Bochniak | obsada: Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Borys Szyc, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska.

Bilety: 8 zł (U), 10 zł (Z). Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Magnezja, reż. Maciej Bochniak

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki Róży. Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom. W cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin dwaj bracia syjamscy planują okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów.

Nagrody

2020 – Złote Lwy:

– Nagrody Indywidualne – Najlepsza scenografia – Marek Warszewski

– Nagrody Indywidualne – Najlepsza charakteryzacja – Waldemar Pokromski i Agnieszka Hodowana

– Nagrody Indywidualne – Najlepsze kostiumy – Dorota Roqueplo

– Złoty Pazur – Konkurs Inne Spojrzenie – Najlepszy film konkursu – Maciej Bochniak

0

Start typing and press Enter to search