TITANE w klubie filmowym!

Złota Palma festiwalu w Cannes i francuski kandydat do Oscara. Najbardziej szokujący film 2021 roku, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga już 18 stycznia w Kinie za Rogiem w Płocku.

Klub Filmowy za Rogiem zaczyna nowy roku mocnym uderzeniem. Zapraszam Was na sensacje ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Cannes, francuski kandydat do Oscara film „Titane” w reżyserii Julii Ducournau. Pokaz zbiegnie się z polską premierą tego tytułu, zaplanowaną na 14 stycznia 2022.

Alexia (wbijająca w fotel kreacja Agathe Rousselle) – seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno… Autorka kultowego „Mięsa” Julia Ducournau demoluje granice gatunków. „Titane” to epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony manifest, aż w końcu wariacja na temat ludzkiego ciała – jego granic i przemian.

Bilet na seans kosztuje 15 zł, ale dla klubowiczów mamy specjalną ofertę – 10 zł (tylko do 10 stycznia 2022).

Julia Ducournau to absolwentka scenopisarstwa na prestiżowej La Fémis w Paryżu. Zwróciła na siebie uwagę w 2011 roku, gdy jej krótki metraż „Junior” został pokazany podczas Tygodnia Krytyki na Festiwalu Filmowym w Cannes, a następnie zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu w Angers. Jej pełnometrażowy debiut „Mięso” ponownie trafił do selekcji Tygodnia Krytyki w Cannes w 2016 roku, gdzie wywołał szok oraz zdobył nagrodę FIPRESCI. Film trafił na wiele międzynarodowych festiwali, gdzie był wielokrotnie nagradzany (Toronto, Sundance, Gerardmer, Sitges) i znalazł dystrybutorów na całym świecie. Jej drugi film ”TIitane”, został wybrany do konkursu głównego na festiwalu filmowym w Cannes w 2021 roku, gdzie zdobył najważniejszą nagrodę: Złotą Palmę.

Zapraszamy do Klubu Filmowego za Rogiem, 18 stycznia, godz. 19.00. Bilety dostępne on-line na bilety.pokis.pl

0

Start typing and press Enter to search