Płock wybrzmi w rytmie rocka – Rock Tower już 12 maja!

Wielkimi krokami zbliża się ulubione wydarzenie fanów muzyki rockowej w Płocku i okolicach – Rock Tower 2024! Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w ramach 25. Pikniku Europejskiego, 12 maja na Jakubowskiego 10. Na scenie zobaczymy m.in. zespół CAENAL, SUNNATA, VARNHEIM oraz LESHY. Bilety możecie nabyć w cenie 25 zł stacjonarnie w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10), a także online na bilety.pokis.pl

Na scenie Rock Tower 2024 zawitają zespoły, które porwą Wasze serca i sprawią, że ta noc będzie na długo zapamiętana. Wystąpią nominowani do tegorocznych Fryderyków w kategorii „Album roku Metal” – zespół CARNAL, który zaskoczy Was swoim groove/grunge metalem oraz zespół SUNNATA, który przyjedzie z nowym materiałem muzycznym, przynosząc ze sobą mistyczną aurę doom i post-metalu.

CARNAL
To zespół groove/grunge metalowy, w skład którego aktualnie wchodzą Robert Gajewski (wokal), Kuba Leszko (gitara), Marek Gajewski (gitara basowa) i Marcin Dudzicki (perkusja).Carnal zdecydowanie wyróżnia się na tle polskiej metalowej sceny niezależnej – od samego początku koncentruje się na surowości i rytmie, ale też melodyjności oraz klimacie przy tworzeniu muzyki. W latach 2001-2014 byli bardzo aktywni zarówno wydawniczo, jak i koncertowo. Zespół grał u boku m.in. In Flames, Moonspell, Obituary, The 69 Eyes, Black River czy Monster Magnet. Ma za sobą udział w trasach koncertowych Curse This Tour (Bałkany 2008), Hellride Tour 3, udział w For Ever Tours u boku Hunter, Frontside i Arakain. Ma także na koncie liczne występy na festiwalach: Metalmania (2007), Basinfirefest (Czechy 2008), Open Mind Festival (2010) Wacken Metal Battle, HunterFest oraz Next Fest 2023 i Jarocin 2023. Goście tegorocznego Rock Tower byli nominowani w 30. edycja polskich nagród muzycznych Fryderyki w kategorii „Album roku Metal” za album „Horyzont zdarzeń”.

SUNNATA (sanskr. śūnyatā; शूयता – pustka, pustość, niesubstancjalność) podąża własnymi ścieżkami od 2013 roku, z każdą płytą poszerzając doom metalowe spektrum – czy to łącząc je ze sludge i industrialnymi naleciałościami debiutu „Climbing The Colossus” (2014), monstrualnymi kompozycjami i riffami „Zorya” (2016), minimalizmem i transowością „Outlands” (2018), czy bardziej przystępnymi i melodyjnymi aranżacjami „Burning in Heaven, Melting on Earth” (2021).

Konsekwencja i wypracowany przez lata charakterystyczny styl zbudowany na doom i post metalu wzbogaconym orientalną, mistyczną atmosferą i złożonymi, grungowymi wokalami, doprowadziły Warszawiaków do koncertów z Mastodon, Paradise Lost, Sleep, czy Rotting Christ i setek koncertów na europejskich scenach. Dokąd doprowadzi ich piąty album „Chasing Shadows”? O tym przekonamy się już niebawem. Dla fanów: Alice in Chains na kwasie oraz nieślubnych dzieci OM i Neurosis. Skład: Szymon Ewertowski – gitara, wokale, Adrian Gadomski – gitara, wokale, Michał Dobrzański – bas, syntezator, Robert Ruszczyk – perkusja.

Podczas tegorocznej edycji Rock Tower 2024 nie zabraknie zespołów z naszego podwórka, wystąpią dwie płockie kapele: Varnheim i Leshy.

LESHY działa od 2016 roku. Od początku skupia się na tworzeniu muzyki charakteryzującej się mocnymi riffami i wolnymi rytmami, a kompozycje charakteryzują się masywnym brzmieniem, które wprowadza słuchacza w unikalny nastrój. W twórczości grupy można również dostrzec (nie)harmonijne melodie, dodające utworom głębi i intrygującego charakteru.

Zespół VARNHEIM został założony na początku 2013 roku w Płocku. Poruszają się w szeroko rozumianej stylistyce black metalowo/post-metalowej, z domieszką innych podgatunków metalu. W swojej muzyce łączą melancholijny klimat z muzyczną agresją, a wszystko to spajają melodyjnością, harmonią i dysharmonią, kanonadą blastów i klimatycznymi zwolnieniami. Teksty oscylują wokół nihilizmu, mizantropii i pustki.

Zapraszamy na Rock Tower, czyli ulubione święto fanów rocka, które towarzyszy Piknikowi Europejskiemu. 12 maja, Jakubowskiego 10, start o godz. 17.
Bilety możecie nabyć w cenie 25 zł stacjonarnie w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10), a także online na bilety.pokis.pl. Do zobaczenia!

0

Start typing and press Enter to search