Zespół Kreacji Teatralnej POKiS z nową sztuką na deskach POKiSu

Zapraszamy serdecznie na spektakl„Lentarnival” w wykonaniu Zespołu Kreacji Teatralnej POKiS. Premiera odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godz. 19 na Jakubowskiego 10 (sala widowiskowa). Wstęp wolny.

W miasteczku Lentarnival żyją dwie zupełnie różne grupy ludzi. Jedni z nich są beztroskimi, wygodnickimi sybarytami, którzy nie zwracając uwagi na konsekwencje, czerpią z życia całymi grabami. Drudzy to konserwatywni dogmatycy, żyjący wedle fundamentalnie ustanowionych, niezmiennych reguł. Jedni są wiecznie łakomi i niezaspokojeni, drudzy zaś pod przymusem odmawiają sobie wszelkich przyjemności. Ci pierwsi – wiadomo – nie mają zasad i żyją z dnia na dzień, ci drudzy – a i owszem – są przekonani, że dążą do spełnienia jakiegoś ważnego celu. Każdy z członków i członkiń tych grup żyje tak jak chce. W od dawna ustalonym porządku miasteczka Lentarnival nikomu to nie przeszkadza. Tradycja funkcjonowania tego miejsca ustaliła porządek, w którym obie społeczności nie wchodzą sobie w paradę i omijają się szerokim łukiem…

Ale co jeśli nagle coś lub ktoś zachwieje ten porządek? Co jeśli chociażby dwie osoby – oczywiście zupełnie niespodziewanym przypadkiem – spotkają się w pół drogi i „wymienią poglądami”? Aż strach pomyśleć, do jakiego może dojść starcia, w którym budowane od wieków tradycje, przekonania lub wręcz ich brak mogą runąć w wielkiej walce na śmierć i życie.
Ot na gruzach pozostaną tylko pytania: Jaką te przekonania miały wartość?

Czy lepiej było tym na lewo, czy jednak tym na prawo? Czy lepiej ciągnąć w górę, czy płaszczyć się w poziomie? A może do środka spojrzeć by warto, może jednak na zewnątrz będzie bardziej opłacalne? Czy żyć łatwiej bez zasad czy jednak z?… I dlaczego zawsze trzeba się określać, nawet jeśli to takie trudne / łatwe?

obsada
Amelia Baszewska, Bartosz Reszczyński, Zuzanna Gulczyńska, Kacper Raczyk, Alina Majczak-Włosiak, Anna Komorniczak, Aleksandra Chrósny, Anna Szczepańska
dialogi / pomysły / przemyślenia
Kreacja zbiorowa
opieka artystyczna
Łukasz Pięta

0

Start typing and press Enter to search