Zespół Kreacji Teatralnej z nową sztuką na deskach POKiSu. Powraca również spektakl „Wielkości urojone”

Zespół Kreacji Teatralnej POKiS zaprasza na dwa spektakle. Pierwszy to znany już na deskach POKiSu – “Wielkości urojone”. Drugi to premiera pt. “Lentarnival”. Spektakle odbędą się 28 maja, o godz. 16 oraz 18. Wstęp wolny.

Grupa po raz kolejny zaprezentuje sztukę „Wielkości urojone” już 28 maja 2023 roku o godz. 16 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów (piwnica POKiS, tzw. biała sala).

Jaka jest kondycja dzisiejszej Europy i czy bardzo różni się ona od Europy okresu międzywojennego?… A może cały czas problemy pozostały nierozwiązane?… A może tylko łudzimy się, że nasz świat jest lepszy i bardziej cywilizowany od tego, który był blisko 100 lat temu?… A może tylko tyrania co dekadę zmienia maskę na inną, a my w ogóle nie uczymy się niczego na błędach? Na te i inne pytania odpowie spektakl “Wielkości urojone” nawiązujący do poematu „Europa” Anatola Sterna. Nie przegap okazji, by doświadczyć tej wyjątkowej produkcji teatralnej, która przeniesie Cię w czasie i przestrzeni.Tego samego dnia (28.05) odbędzie się premiera drugiego spektaklu Zespołu Kreacji Teatralnej POKiS. Grupa teatralna zaprezentuje “Lentarnival”. O godz. 18 zapraszamy do sali widowiskowej POKiS, również na Jakubowskiego 10.

“Lentarnival”  opowiada o miasteczku Lentarnival , w którym żyją dwie zupełnie różne grupy ludzi. Jedni z nich są spokojnymi, wygodnickimi sybarytami, którzy nie zwracając uwagi na konsekwencje, czerpią z życia całymi garściami. Drudzy to tradycjonalistyczni dogmatycy, żyjący wedle fundamentalnie ustanowionych, stałych reguł. Jedni są wiecznie łakomi i niezaspokojeni, drudzy zaś pod przymusem odmawiają sobie wszelkich przyjemności. Ci pierwsi – wiadomo – nie mają zasad i żyją z dnia na dzień, ci drudzy – a i owszem – są przekonani, że dążą do spełnienia jakiegoś ważnego celu. Każdy z członków i członkiń tych grup żyje tak jak chce. W od dawna ustalonym porządku miasteczka Lentarnival nikomu to nie przeszkadza. Tradycja funkcjonowania tego miejsca ustaliła porządek, w którym obie społeczności nie wchodzą sobie w paradę i omijają się szerokim łukiem. Ale co jeśli nagle coś lub ktoś zachwieje ten porządek? Co jeśli chociażby dwie osoby – oczywiście zupełnie niespodziewanym przypadkiem – spotkają się w pół drogi i „wymienią poglądami”? Aż strach pomyśleć do czego może dojść , gdy spotkają się dwie osoby z tak odmiennych społeczności. Czy budowane od wieków tradycje, przekonania lub wręcz ich brak mogą runąć w wielkiej walce na śmierć i życie?

Przyjdź i podziel się tą artystyczną podróżą z innymi miłośnikami sztuki.

 

 

0

Start typing and press Enter to search