Do zobaczenia w Domu! – Co słychać w Domu Darmstadt?

Za nami koncert Julity Kożuszek i Doroty Wasilewskiej „Nic dwa razy się nie zdarza – kobiecym głosem z Szymborską”. Dziękujemy, że byliście z nami i mogliśmy wspólnie świętować stulecie urodzin polskiej noblistki. To jednak nie wszystko. Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia w Domu Darmstadt.

Na początek, 17 marca o godz. 17 otworzymy wystawę „Kształt Własny”. Autorami prac są uczniowie I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wł. Drapiewskiego w Płocku. Więcej nie chcemy zdradzać, ale możemy zapewnić, że warto ją zobaczyć. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny, a ekspozycja będzie czynna do 7 maja 2023.

Dzień później, 18 marca o godz. 18 rozpocznie się  koncert pamięci naszego wspaniałego kolegi z pracy, płockiego poety, wielbiciela kotów – Lecha Marka Grali. (Prawie bajka) o dobrym człowieku.

Po utwory Marka sięgnął Michał Kamil Zawadzki i stworzył z nich piękne, a czasem zaskakujące kompozycyjnie piosenki. Do współpracy przy tworzeniu nowego programu zaprosił Agatę Grześkiewicz.  Dla całej załogi Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów to wyjątkowe wydarzenie. Marek był naszym kolegą z pracy, mentorem i mistrzem słowa. Zapraszamy Państwa serdecznie na koncert, który jest jedną z wielu okazji do wspomnień i pielęgnacji pamięci o skromnym poecie. Wstęp wolny.

Po wspomnieniach i chwilach zadumy, odlatujemy do Sri Lanki. Wszystko za sprawą pokazu slajdów w ramach Klubu Podróżnika im. Tony Halika w Płocku pt. „Sri Lanka – potęga, która ma pecha?”, który odbędzie się już 20 marca o godz. 18. Naszym przewodnikiem po Sri Lance będzie Marta Błaszczak, która właśnie tam rozpoczęła swoją pięciomiesięczną podróż po Azji. Poczas pokazu posłuchamy o kraju z burzliwą przeszłością, chaotyczną teraźniejszością i niepewną przyszłością. Zobaczymy wyspy pełne bujnej roślinności, dzikich zwierząt i niekończących się polach cejlońskiej herbaty.

Nie można przegapić także ostatniego, marcowego wydarzenia w Domu Darmstadt. Już 30 marca, razem z dr Andrzejem Kałużą porozmawiamy o książce „Polskie Ślady w Niemczech”. Nasz gość pracuje w Niemieckim Instytucie Kultury Polskiej w Darmstadt. Książka oferuje więcej niż tylko encyklopedyczne wzmianki o postaciach czy wydarzeniach. Stanowi raczej zaproszenie do zapoznania się z często nieznanymi lub wymagającymi ponownego odkrycia śladami polskości w Niemczech. Początek spotkania o godz. 18 wstęp wolny.

Przed nami wiele kulturalnych i różnorodnych wrażeń, a to tylko w Domu Darmstadt. Zapraszamy także do naszego Podajnika Kulturalnego, bieżącego śledzenia strony internetowej i mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco publikujemy kolejne wydarzenia, ze wszystkich naszych oddziałów.

0

Start typing and press Enter to search