Spektakl muzyczny „Lalki” na deskach POKiSu

Zapraszamy na niezwykły spektakl muzyczny „Lalki” w reżyserii aktora i choreografa Dariusza Lewandowskiego, który odbędzie się 25 listopada o godz. 19 w sali widowiskowej POKiS (Jakubowskiego 10). Bilety w cenie 30/40 zł dostępne na bilety.pokis.pl oraz stacjonarnie w Bileterii POKiS. Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

„Lalki” to spektakl nietuzinkowy i autorski, powstał we współpracy z festiwalem Przegląd Piosenki Aktorskiej. Został stworzony w ramach teatru muzycznego – na pograniczu koncertu, teatru tańca, performensu i ujęty w formę teatralną z chirurgiczną precyzją. Sztuka, która zostanie zaprezentowana na deskach POKiSu jest dość kontrowersyjna. Tekstem, obrazem, doborem utworów czy gestami kładzie na przedstawienie typowych polskich zachowań damsko-męskich, utartych stereotypów, więzi rodzinnych lub ich braku, relacji społecznych czy seksizmu. Poruszone zostają tematy aborcji czy akceptacji związków LGBT. Spektakl w przerysowany sposób dotyka polskiego patriotyzmu graniczącego z nacjonalizmem czy też polskim katolicyzmem. Momentami ociera się o wulgarność. Ze sceny usłyszymy głosy bliżej nieokreślonej grupy kobiet w różnym wieku. Na pierwszy rzut oka każda z nich ma swoją historię, którą współtworzyła i z której chce się wyrwać (lub już się wyrwała) i żyć według swoich zasad i swoich wartości. To symbol siły kobiet.

Na scenie 6 kobiet: fenomenalne Izabela Bujniewicz, Karolina Nowakowska, Kaja Mianowana, Magdalena Rossowska, Urszula Rossowska, Mary Pawłowska i doskonały na gitarze Piotr Aleksandrowicz. Rozbrzmiewa polska muzyka rockowa i śpiew na żywo. Towarzyszą im: tekst, projekcje video, taniec, balony na scenie. Pod przykryciem tych wszystkich scenicznych efektów, aktorki ukazują prawdziwe, smutne, często krwawe historie z życia dużej części Polek. Sztuka odważnie i mocno porusza ważne aspekty życia kobiet tj. przemoc domowa, uprzedmiotowienie kobiet, queerfobię czy nacjonalizm. Wszystko co zobaczymy na scenie będzie nieoczywiste, pełne napięcia, szokujące poruszające, ale z pewnością potrzebne. Żeby móc zinterpretować przedstawione sceny, trzeba będzie poświęcić im trochę czasu. Dzięki tej sztuce można uświadomić wielu osobom jak wygląda rzeczywistość kobiet w XXI wieku.


Obsada: Izabela Bujniewicz | Karolina Nowakowska| Kaja Mianowana | Magdalena Rossowska | Urszula Rossowska| Mary Pawłowska|

Reżyseria i choreografia: Dariusz Lewandowski
Opracowanie muzyczne: Tomasz Filipczak

Współczesna Polka w Polsce i Polska w Polce. Męska muzyka rockowa w ustach i ciałach kobiet. Nieustający ruch, krzyk, energia, wyzwolenie, skowyt, siła. Nie możecie tego przegapić.

Nietuzinkowy, autorski spektakl muzyczny „Lalki” odbędzie się 25 listopada o godz. 19 w sali widowiskowej POKiS (Jakubowskiego 10). Bilety w cenie 30/40 zł. Spektakl dla widzów od 16. roku życia. Reżyseria: Dariusz Lewandowski.

0

Start typing and press Enter to search