WATCH DOCS w szkole – bezpłatne pokazy filmowe

Zapraszamy grupy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych na bezpłatne pokazy edukacyjne w Kinie za Rogiem. W ramach projektu WATCH DOCS w szkole pokażemy filmy z ostatnich edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. Uwaga: oferta ważna tylko do końca czerwca!!

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest ponad pięćdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w ponad trzydziestu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów. WATCH DOCS jest najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych w Warszawie – pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku.

W Płocku konkursowe filmy od 10 lat można oglądać podczas Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie, współorganizowanego przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów.

Pewnego razu w Wenezueli (2020)

Zapraszamy klasy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do bezpłatnego zorganizowania pokazu edukacyjnego w ramach projektu WATCH DOCS w szkole. Do wyboru jest dwanaście filmów prezentowanych podczas ostatnich edycji Międzynarodowego Festiwalu.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem WATCH DOCS w szkole i kontaktu z nami w celu umówienia pokazu.

Kontakt:
Kino za Rogiem
ul. Jakubowskiego 10
te. 24 366 43 52
e-mail: kinozarogiem@pokis.pl

0

Start typing and press Enter to search