WATCH DOCS wraca do Płocka

Na początku października w naszym mieście rusza 19. edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. W tym roku festiwal gości w dwudziestu miejscowościach, w tym – po raz dziewiąty – w Płocku. Kino za Rogiem zaprasza na pokazy mocnych, zaangażowanych filmów dokumentalnych. Będą materiały prosto z protestów na Białorusi, historie prześladowań osób LGBT w Rosji, czy te związane z walką o niezależne sądy w Polsce.

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Nazwa festiwalu pochodzi od gry słów „watchdog” (angielski skrót organizacji, które „patrzą władzy na ręce”) i „watch docs” (oglądaj filmy dokumentalne).

Jeszcze będzie normalnie

jeszcze-bedzie-normalnie2

Zatrute serce

zatrute-serce-4

19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie jest organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka we współpracy z wieloma partnerami z całej Polski – organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, teatrami, kinami i innymi instytucjami kulturalnymi. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w kilkudziesięciu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line, rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów.

Tysiąc tóg

tysiac-tog3

Płockim organizatorem festiwalu od 2013 roku jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów. Podczas pokazów w Kinie za Rogiem, będzie można zobaczyć filmy z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS.

W tym roku Objazdowy Festiwal Filmowy będziemy gościć od 7 października aż do 4 listopada, w każdy czwartek o godzinie 18. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

Organizator: Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Współorganizator: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów

Współfinansowanie: Unia Europejska (Parlament Europejski nie ponosi żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażane w ramach festiwalu – odzwierciedlają wyłącznie poglądy jego organizatorów), Ambasada USA, Miasto Stołeczne Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Open Society Foundations, Ambasada Królestwa Niderlandów

Raport z suchego miasta

raport-z-suchego-miasta

Co będziemy robić jutro

co-bedziemy-robic-jutro-1

Program

7 października
Czysta sztuka
Co będziemy robić jutro?
Jak mogę ci pomóc?
Jeszcze będzie normalnie

14 października
Tylko diabeł żyje bez nadziei
Amerykańska masakra

21 października
Zatrute serce
Powodzenia z tym murem!

28 października
Złota trucizna
Raport z suchego miasta

4 listopada
Tysiąc tóg
Potomkowie cywilizacji łacińskiej

plock-fb-event-02-kopia
Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search