Nauczycielu! Zapisz klasę na Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Jeszcze tylko miesiąc został na zgłoszenie się do projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2021/2022. Kino za Rogiem już po raz trzeci organizuje płocką edycję filmowych spotkań dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zapraszamy nauczycieli płockich szkół i przedszkoli. Zapisy trwają do 5 października.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, dopełnionych o prelekcje, omówienia i propozycje warsztatów plastycznych, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne.

Projekt umożliwia dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębia ich wiedzę na temat sztuki filmowej, rozwija wrażliwość i przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.

Kafarnaum
Katyń

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, od października do kwietnia, w Kinie za Rogiem w Płocku. Projekcje kinowe są realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Cykle, na które można zapisać grupę lub klasę, to:

Zapisów dokonują nauczyciele zapisując swoją grupę lub klasę na wybrany cykl w panelu Kina za Rogiem w Płocku na stronie www.nhef.pl. Zapisy trwają do 5 października.

Tegoroczna edycja programu została dostosowana do sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Ze względu na bezpieczeństwo nauczycielek i nauczycieli oraz uczennic i uczniów, w tym roku w programie uczestniczyć można zarówno online, jak i stacjonarnie czy hybrydowo.

Cena biletu na pojedyncze spotkanie stacjonarne to 13 zł od osoby, natomiast cena karnetu na całą edycję, czyli siedem pokazów, to 85 zł. W przypadku pokazów online, cena biletu pojedynczego wynosi 8 zł, a cena biletu na film zamówiony w ramach całego pakietu, to jedyne 6,50 zł.

Kontakt:
Kino za Rogiem w Płocku, ul. Jakubowskiego 10
09-402 Płock
24 366 43 52

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search