Kultura na wynos – o co chodzi

W związku z koniecznością odwołania wydarzeń kulturalnych, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki postanowił przenieść swoją działalność do internetu. W okresie kwarantanny zachęcamy do korzystania ze swojej oferty online. „Kultura na wynos” to wirtualne warsztaty plastyczne, lekcje tańca breakdance czy gry na gitarze, planszówki, zwiedzanie wystaw, a także konkursy. 

Zostań w domu – kultura przyjdzie do Ciebie.

Do domu przenosimy m.in. „Domowe Rodzinne Sztukowanie Online”, czyli warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Do tej pory spotykaliśmy się w Pracowni Działań Twórczych „Kolor i Forma” w Galerii Wisła. Materiały, które, będą potrzebne do tworzenia prac każdy znajdzie w swoim domu. Wykorzystane zostaną techniki tj. origami, papieroplastyka, decoupage. Na wspólne tworzenie artystycznych różności zapraszamy przed ekrany w każdą środę  o godz. 11.

Zachęcamy również do aktywności fizycznej. W niedługim czasie na naszym profilu pojawią się warsztaty breakdance online ze Zbyszkiem Góralem. Zarówno dzieci i dorośli będą mogli nauczyć się kroków breakdance oraz krótkich układów tanecznych.

Propozycją na długie wieczory w okresie kwarantanny jest „Oglądanie na ekranie” i „Czytanie na ekranie”. Pierwsze to spektakle POKiSu, m.in. na podstawie tekstu Stefana Themersona, w reż. Mariusza Pogonowskiego lub w wykonaniu aktorów Stowarzyszenia Teatr Per Se. Do projektu „Czytanie na ekranie”, który zakłada czytanie bajek oraz fragmentów wydawnictw POKiS, zaprosiliśmy Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, Zastępcę Prezydenta Miasta Płocka Romana Sięmiątkowskiego, instruktorów warsztatów teatralnych POKiS – Mariusza Pogonowskiego oraz Dorotę Cempurę.

Już wkrótce będziecie mogli zagrać w specjalnie zaprojektowaną grę planszową „Pełna COOLturka”- wszystko, co do niej potrzebne – plansza wraz z kostką, postaciami i kartami, będą do pobrania ze strony pokis.pl. Gra będzie dostępna w wersji kolorowej oraz w wersji biało-czarnej do pokolorowania w zależności od preferencji i możliwości domowych drukarek.

Przygotowaliśmy również coś dla miłośników muzyki – jubileuszową playlistę „20na20” w serwisie muzycznym Spotify. Bez wychodzenia z domu posłuchać będzie można wszystkich artystów zaproszonych na 20-lecie POKiS (informacje dotyczące zmian terminów koncertów dostępne na pokis.pl).  Natomiast dla pasjonatów gry na gitarze proponujemy zajęcia nauki gry na gitarze online, które poprowadzi Krzysztof Misiak.

Z kolei Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży zaprasza do siebie na wirtualne zwiedzanie wystawy.

W tym trudnym dla nas czasie chcemy, aby płocczanie nie nudzili się. Oprócz naszej oferty, która rozwija się z dnia na dzień, zbieramy informacje od wszystkich jednostek kultury z Płocka i zamieszczamy je w naszej aplikacji MiastO!Żyje.

Jeśli znajdzie się ktoś z pomysłem związanym z naszą działalnością – prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości na naszym fanpage’u na Facebooku.  Jeśli realizacja będzie możliwa biorąc pod uwagę panujące warunki dołożymy wszelkich starań, aby je zrealizować. Zachęcamy również do brania udziału w naszych konkursach, które wkrótce pojawią się na łamach naszych mediów społecznościowych.

Zapraszamy do śledzenia fanpage’u Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów na Facebooku oraz facebookowego wydarzenia „Kultura na wynos”, gdzie na bieżąco zamieszczać będziemy nasze aktywności.

 

0

Start typing and press Enter to search