PRACOWNIA PLASTYCZNA PIWNICA

Zajęcia twórcze prowadzone w formie warsztatów artystycznych dla dzieci, w lokalu przy ul. Szarych Szeregów 25.

Celem pracowni jest odkrywanie i wspieranie twórczości plastycznej dzieci. Indywidualne podejście do uczestnika i opieka artystyczna nad nim to podstawa pracy plastycznej i pedagogicznej. Uwrażliwianie na piękno i współpraca w grupie to ważne aspekty edukacji i animacji kulturalnej. Ważną rolę odgrywają zajęcia rozwijające wyobraźnię, abstrakcyjne, twórcze myślenie i umiejętność obserwacji. Na zajęciach prowadzone są zajęcia z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby, płaskorzeźby, grafiki, kompozycji, papieroplastyki, collage, malowania na szkle. W programie zawarte są ćwiczenia korygujące i usprawniające manualność dzieci.
Dzieci i młodzież uczestniczą w warsztatach, wycieczkach, wystawach, zdobywają nagrody w licznych konkursach plastycznych o zasięgu ogólnopolskim.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 15.30 – 18.30. Uczestniczą w nich dzieci i młodzież w wieku 3 – 12 lat.

Galeria P

Działa w płockim ratuszu od początku 2012 roku. Zajmuje się prezentacją płockich twórców oraz artystów związanych z Płockiem. Galeria gościła, mieszkających w Polsce i za granicą, twórców, m.in. Floriana Kohuta, Marię Sidor oraz grupę plastyków RAMA’79 i Płockie Stowarzyszenie Twórców Kultury.

0

Start typing and press Enter to search