Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XIV Jarmark Tumski | Dni Historii Płocka

3 czerwca|08:00 - 5 czerwca|17:00

Zapraszamy do Płocka na XIV edycję Jarmarku Tumskiego, który odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2022 r. na ulicach Starego Miasta. W tym roku jarmark będzie połączony z obchodami Dni Historii Płocka. Przed nami 3 intensywne dni: występy artystyczne, wystawy, inscenizacje historyczne, koncerty, a także bogata strefa handlowa i kolekcjonerska. Do Płocka przyjedzie blisko 350 wystawców. Teren Jarmarku Tumskiego podzielony zostanie na strefę handlową, kolekcjonerską, historyczną oraz dziecięcą. Kramy staną na Nowym Rynku, Tumskiej, Grodzkiej, Starym Rynku, a także na Placu Narutowicza.

PROGRAM

Jarmark Tumski to impreza plenerowa, kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku. Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocia, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.
⚪️ BIURO JARMARKU TUMSKIEGO (Zgłoszenia wystawców)
e-mail: biuro@jarmarktumski.eu
tel. 24 366 43 50
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów
ul. Jakubowskiego 10, 09-402 Płock
Godziny otwarcia biura: Pn.-Pt. 09.00-15.00

⚪️ BIURO PROMOCJI JARMARKU TUMSKIEGO (Patronat, Reklama)
e-mail: promocja@pokis.pl
tel. 24 366 43 38
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów
Dział Promocji
ul. Jakubowskiego 10, 09-402 Płock
Godziny otwarcia biura: Pn.-Pt. 09.00-15.00
Organizatorami Jarmarku Tumskiego są Miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Ambasadorem XIV Jarmarku Tumskiego jest Pan Bohdan Kowalczyk.

XIV Jarmark Tumski odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Miasto Płock za dotychczasowe działania w zakresie upowszechniania kultury oraz za wyjątkowość wydarzeń planowanych na 2022 rok, uzyskało tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza 2022 roku”. XIV Jarmark Tumski współorganizowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Szczegóły

Start:
3 czerwca|08:00
Koniec:
5 czerwca|17:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

POKIS

Miejsce wydarzenia

Stare Miasto
Tumska
Płock, Polska
+ Google Map
0

Start typing and press Enter to search