
- To wydarzenie minęło.
Vistula Folk Festival 2023
22 sierpnia 2023|08:00 - 27 sierpnia 2023|17:00

Zapraszamy do Płocka na jeden z największych festiwali folklorystycznych w Polsce 



XI edycja Vistula Folk Festival odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia. Także w tym roku będziemy bawić się z zespołami folklorystycznymi z różnych zakątków świata. Pierwszy, potwierdzony zespół który zagości w Płocku to rumuński Dor Transilvan ensemble of the Public Transport Company from Cluj-Napoca. 
Kolejny zespół, który będziemy gościć w tym roku to Gorytsvit Zenon Kolobych Folk Dance Ensemble LNMU, pochodzący z Ukrainy.
Następnym gościem festiwalu jest zespół Tumen z Mongolii.

Kolejny zespół, który będziemy gościć w tym roku to Gorytsvit Zenon Kolobych Folk Dance Ensemble LNMU, pochodzący z Ukrainy.


Kolejnych gości pochodzących z Polski oraz Węgier, przedstawimy już wkrótce.
Tradycyjnie festiwal będzie odbywał się w różnych lokalizacjach Płocka: na Starym Rynku, w Amfiteatrze, a także w Katedrze oraz w Parku Północnym. 

Nowością tegorocznej edycji będzie konkurs piosenki ludowej Vistula Folk Voice. Będzie się składać z dwóch etapów, a jego odbiorcami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Pierwszy etap, czyli przesłuchania konkursowe, zostaną przeprowadzone w sali koncertowej POKiS. Drugi etap przesłuchań konkursowych odbędzie się 23 sierpnia 2023 roku na Scenie w Parku Północnym. Szczegóły i formularze zgłoszeniowe dostępne są na www.pokis.pl
Wydarzenia ( z wyjątkiem Koncertu Galowego) mają charakter bezpłatny.
Bilety na Koncert Galowy w cenie 20 złotych są dostępne w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz na bilety.pokis.pl. W dniu koncertu cena biletu wyniesie 25 zł.
Sponsorami XI Vistula Folk Festival są: Oknoplast, Bastion, Horman, Fotografia Arkadiusz Pytlas.
—
Zespół ludowy „Dor Transilvan ensemble of the Public Transport Company from Cluj-Napoca”, który ściśle współpracuje z Centrum Ochrony i Promocji Kultury Tradycyjnej Okręgu Cluj. Instytucja została zaprojektowana jako ważne ogniwo w systemie instytucji zajmujących się obroną i zachowaniem rumuńskiego dziedzictwa kulturalno-artystycznego, który obejmuje również Akademię Rumuńską, uniwersytet, muzea historii, etnografii i sztuki.


