AKCJA ANIMACJA

to projekt kulturalny realizowany od czerwca 2012, skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży z płockich osiedli.

Wykorzystując mobilną scenę, POKiS postanowił, że w czasie wakacji, zamiast zapraszać do swej siedziby, spróbuje dotrzeć ze swoją ofertą bezpośrednio do mieszkańców Płocka. Przez trzy lata odwiedziliśmy niemal wszystkie płockie osiedla, począwszy od Zielonego Jaru, poprzez Międzytorze, Stary Rynek, Góry, Ciechomice, Radziwie, Skarpę, Stary Rynek, aż po Imielnicę, Borowiczki i Trzepowo.

Wszędzie tam płocczanie mogli wysłuchać koncertów zespołów rockowych działających przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, obejrzeć bajki Teatru Per Se i grup teatralnych działających w POKiS.

Animacje plastyczne prowadziła Anna Liśkiewicz wspierana przez studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Wszyscy, którzy próbują swoich sił w muzyce lub w plastyce mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji instruktorów Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki: plastyka – Anna Liśkiewicz, muzyka – Ryszard Charzyński. Podczas „Akcji animacji” prezentują się również grupy taneczne (taniec nowoczesny, hip hop/break dance).

Termin: czerwiec – wrzesień
Miejsce: płockie osiedla
Pierwsza edycja: 2012
Kontakt: Dział Projektów Kulturalnych, e-mail: iwonamarkiewicz@pokis.pl

0

Start typing and press Enter to search