Kolejny raz nasze drzwi zostały zamknięte dla odwiedzających. Nie możemy zaprosić Was na koncert, wystawę czy warsztaty, dlatego opracowaliśmy nową, jeszcze lepszą kulturę na wynos w wersji 2.0!
Serwujemy kulturę! To myśl przewodnia, a kultura dostępna będzie nawet nie na wyciągnięcie ręki, a na kliknięcie myszki. Zaplanowane jest wszystko, dzięki czemu będzie można obcować z kulturą i sztuką w najbezpieczniejszy sposób – bez wychodzenia z domu. W akcję zaangażowane są także Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży, pracownia Kolor i Forma, a także Dom Darmstadt oraz… Kino za Rogiem.
Cyklicznie pojawiać się będą wydarzenia takie jak „Sztukowanie” z KiF, gdzie przedstawione zostaną video instruktaże do wykonania jesiennych zabawek i świątecznych ozdób. Kontynuowane będą także warsztaty z cyklu „Natura i Sztuka”, które do tej pory odbywały się stacjonarnie. Nowe odcinki będą pojawiać się w każdą środę o godzinie 14:00. Swoje twórcze umiejętności szlifować będzie można również podczas „Weekendu ze Sztuką”. 28 listopada odbyły się warsztaty online, podczas których nasz gość pokazał jak krok po kroku stworzyć swój własny las w szkle. Stworzona własnoręcznie kompozycja przyozdobi wnętrze lub będzie świetnym pomysłem na prezent.
Dla miłośników kina i literatury przygotowaliśmy dwa podcasty. Pierwszy z nich to opowieści z cyklu „Filmowy Płock”, drugi zaś to podcast literacki, czyli rozmowy z polskimi pisarkami i pisarzami o ich książkach, o tym co ich inspiruje, o życiu i o tym co się dzieje wokół. Planujemy również kolejne LiterAkcje i spotkania za żywo, które będą prowadzone w formie transmisji na żywo w mediach społecznościowych.
W każdy poniedziałek, na dobry początek tygodnia serwowane będą łamigłówki i zagadki z cyklu „Pokisowy zawrót głowy”, a za prawidłowe rozwiązania przyznawane będą nagrody. To recepta na skuteczne pobudzenie szarych komórek, zwłaszcza, że zadania nie będą należały do najłatwiejszych.
Poza tym planowane są także pokazy slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika, które odbędą się na platformie clickmeeting, aby zapewnić uczestnikom bliski kontakt z prowadzącym i umożliwić im zadawanie pytań na żywo.
Nie zabraknie także koncertów, które właśnie są nagrywane,. Pierwszy koncert zaplanowany jest na 4 grudnia na godz. 19. Wystąpią między innymi Vataha czy Woldemort. A wszystko będziecie mogli oglądać w wygodnych fotelach, w swoim domu. Na www.pokis.pl można już znaleźć wystawę Zbigniewa Kołodziejskiego „Podróże Małe i Duże”, a także wystawę malarską Mai Kłosek z cyklu „Debiuty Młodych Artystów” w formie video. Kolejne wystawy są już przygotowywane, dlatego warto śledzić media społecznościowe POKiS”.
Młodzi artyści mogą także startować z konkursie „W poszukiwaniu Ducha Świąt Bożego Narodzenia”. Chcemy poznać Waszą wizję nastroju Świąt Bożego Narodzenia, a także dać możliwość poszerzania swojej wyobraźni plastycznej, kreatywności oraz rozwijania talentów artystycznych. Uczestnicy za zwycięskie prace otrzymają nagrody rzeczowe, a co więcej – wybrane prace ozdobią kartki bożonarodzeniowe, które POKiS roześle do partnerów, instytucji oraz zaprzyjaźnionych ośrodków kultury w całej Polsce.
Staramy się naszą kulturą serwowaną na wynos zaspokoić wszystkich łasuchów. Jeśli jednak nie znalazłeś w naszym menu niczego interesującego dla Twojego kulturalnego podniebienia, pozwól nam się udoskonalić. Napisz do nas, być może uda nam się zrealizować Twój pomysł.
Choć w nieco innej formie, kultura nadal będzie obecna w życiu płocczan. Wszystkie aktywności i najświeższe plany pojawiać się będą na www.pokis.pl (Zakładka „Kultura na wynos 2.0) oraz na profilu Facebook Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki