LECH JANERKA – koncert w ramach XV Festiwalu Themersonów

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Lecha Janerki, jednego z najważniejszych i najbardziej oryginalnych artystów polskiej sceny rockowej. Janerka, jako wokalista, basista, kompozytor i autor tekstów, zdobył serca słuchaczy swoją unikalną twórczością pełną intrygujących słowno-fonetycznych skojarzeń. W 2024 roku został laureatem pięciu Fryderyków. Zdobył nagrody za singiel roku, artystę roku, autora roku, kompozytora roku i płytę alternatywną roku. Janerka jest znany z tego, że nie jest znany – mimo swojej długoletniej kariery, pozostaje ikoną, która unikała rozgłosu. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się pod koniec lat 70., kiedy wraz z żoną Bożeną występował na festiwalach piosenki studenckiej.

Prawdziwą sławę przyniósł mu zespół Klaus Mitffoch, który założył i z którym nagrał jeden z najważniejszych albumów polskiego rocka – „Klaus Mitffoch”. W 1984 roku Janerka rozpoczął solową karierę, która zaowocowała takimi przebojami jak „Lola (chce zmieniać świat)”. Jego twórczość, choć zmienna stylistycznie, zawsze charakteryzowała się głęboką refleksyjnością i unikalnym brzmieniem. W 2023 roku powrócił z albumem „Gipsowy odlew falsyfikatu”. Album ten od razu stał się świętym Graalem starszej części środowiska krytyków muzycznych.
Janerka nigdy nie miał problemu z nadprodukcją – oszczędnie dawkował fanom kolejne wydawnictwa, zawsze stawiając na jakość. Jego wielką fascynacją są The Beatles, ponieważ potrafili łączyć eksperymenty z regularnymi przebojami, co Janerka również stara się robić. Od zawsze mieszka we Wrocławiu. Unikał showbusinessu, pozostając wiernym outsiderem. Koncert Lecha Janerki na Festiwalu Themersonów to niepowtarzalna okazja do usłyszenia na żywo utworów, które stały się kamieniami milowymi polskiej muzyki rockowej.
Lech Janerka to postać kultowa na polskiej scenie muzycznej, której twórczość wpłynęła na pokolenia słuchaczy. Jego koncerty to zawsze wyjątkowe wydarzenia, pełne pasji, refleksji i oryginalności.

Koncert w ramach XV Festiwalu Themersonów to niepowtarzalna okazja do usłyszenia na żywo jego niezapomnianych utworów. Przygotujcie się na wieczór pełen wyjątkowej muzyki i emocji.
Koncert odbędzie się 19 października 2024 roku o godzinie 19:00 w sali koncertowej POKiS. Bilety w cenie 50 zł dostępne na bilety.pokis.pl oraz stacjonarnie w bileterii POKiS przy ulicy Jakubowskiego 10. (W dniu koncertu cena biletu wynosi 60 zł.)

0

Start typing and press Enter to search