„Ulisses” tematem kolejnych LiterAkcji – spotkanie z tłumaczem Maciejem Świerkockim

Zapraszamy na kolejne spotkanie literackie już 7 marca o godz. 18. Marcowe LiterAkcje będą poświęcone jednemu z najważniejszych dzieł literatury światowej – „Ulisses” Jamesa Joyce’a. Specjalnym gościem naszego spotkania będzie ceniony tłumacz, Maciej Świerkocki, który opowie nam o swoim przekładzie tej monumentalnej książki.

Od premiery „Ulissesa” minęło już sto lat, a mimo upływu czasu ta epicka opowieść nadal zachwyca czytelników na całym świecie. Uznawana za majstersztyk modernizmu literackiego, książka ta budzi wiele emocji i kontrowersji. Niektórzy określają ją mianem najdoskonalszej powieści w historii literatury, inni z kolei podkreślają jej trudność zarówno w lekturze, jak i w przekładzie.

„Ulisses” to nie tylko książka, to legenda literacka, która staje się wyzwaniem dla czytelników, ale również fascynującą podróżą przez świat ludzkiego losu. Choć niepozbawiona elementów filozoficznych i dyskursywnych, Joyce’owski epos oferuje także czytelniczą rozrywkę i emocjonalne doznania.

Nasz gość, Maciej Świerkocki, podczas spotkania opowie nam nie tylko o procesie tłumaczenia tej niezwykłej powieści, ale także o jej uniwersalnych wartościach i możliwościach odbioru. Przekład „Ulissesa” stara się bowiem uchwycić nie tylko jego elitarny charakter, ale również epikurejski aspekt, który sprawia, że ta książka nadal może być czytana jako arcymistrzowska powieść, otwarta dla wszystkich.

Jeśli chcesz poznać tajemnice „Ulissesa” i uczestniczyć w dyskusji na jego temat, dołącz do nas na LiterAkcjach. Wstęp jest bezpłatny. Widzimy się juź 7 marca o godz. 18 w Kolorowej Sali na Jakubowskiego 10.

0

Start typing and press Enter to search