Wieczór z Sinatrą w Kinie za Rogiem

Kino za Rogiem zaprasza na ostatni w tym sezonie pokaz w ramach cyklu Ikony Hollywoodu. Już w najbliższą środę 7 lutego o godzinie 18, sam Frank Sinatra zabierze nas w podróż do sennego miasteczka “Suddenly” i Ameryki lat 50…

Francis Albert Sinatra (ur. 12 grudnia 1915 w Hoboken, zm. 14 maja 1998 w Los Angeles) – amerykański piosenkarz i aktor filmowy pochodzenia włoskiego, powszechnie znany jako „The Voice”. Uważany za najwybitniejszego amerykańskiego wokalistę XX wieku, a jego muzyka – za ponadczasową. Szacuje się, że jego wydawnictwa sprzedały się w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie, czyniąc go jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych w dziejach.

Sinatra rozpoczął swoją muzyczną karierę w drugiej połowie lat 30., współpracując z Harrym Jamesem i Tommym Dorseyem. Szybko jednak podpisał kontrakt z Columbia Records i rozpoczął solową karierę. Od tego czasu nastąpił okres wielkiej popularności Sinatry przeradzający się w istną obsesję, szczególnie fanek, które histeryzowały na koncertach, czy wkradały się do jego pokoju hotelowego. Był pierwszym amerykańskim piosenkarzem, który śpiewał nie tylko dla dorosłych, ale zdobył popularność również wśród nastolatków. W 1945 Sinatra wystąpił w kasowym przeboju, musicalu „Podnieść kotwicę. Rok później otrzymał Oscara honorowego za krótkometrażowy film „The House I Live In” oraz wydał pierwszy album The Voice of Frank Sinatra.

W latach 40. i 50. Frank Sinatra doświadczył kryzysu w swojej karierze muzycznej. Powrót na szczyty sławy nastąpił po zdobyciu Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego oraz Złotego Globu za rolę w filmie „Stąd do wieczności” (1953). W kolejnych latach kontynuował swoją karierę filmową, występując w klasykach takich jak „Złotoręki” (The Man with the Golden Arm) oraz „Przeżyliśmy wojnę” (The Manchurian Candidate). W tym czasie współtworzył nieformalną grupę „Rat Pack” wraz z innymi znakomitymi artystami, takimi jak Humphrey Bogart, Lauren Bacall, Judy Garland, Spencer Tracy czy Dean Martin.

Humphrey Bogart, Lauren Bacall, Frank Sinatra

Sinatra zmienił oblicze muzyki popularnej, sprawił, że dawne, zapomniane piosenki stały się na nowo przebojami. Wizerunek sceniczny, sposób bycia i skomplikowane życie prywatne uczyniły z Sinatry prekursora gwiazd muzyki, idola tłumów.

Już w środę 7 lutego o godzinie 18 zapraszamy do Kina za Rogiem na spotkanie z Frankiem Sinatrą w miasteczku “Suddenly”.

Nagle (Suddenly)
film noir | USA 1954, 75 min. | reżyseria: Lewis Allen | obsada: Frank Sinatra, Sterling Hayden, James Gleason, Nancy Gates

W tym klasycznym thrillerze, Frank Sinatra gra bezlitosnego zabójcę, planującego zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pociąg, wiozący głowę państwa na wypoczynek, ma przejeżdżać przez ciche miasteczko Suddenly. Sinatrze i jego ludziom udaje się opanować dom, którego okna wychodzą na stację kolejową. Gangsterzy biorą jako zakładników jego przerażonych mieszkańców i czekają na przybycie prezydenckiego składu. Napięcie rośnie aż do zapierającego dech w piersiach finału, rozgrywającego się wśród huku broni palnej.

BILETY: www.bilety.pokis.pl

0

Start typing and press Enter to search