Świniopas i garnuszek pełen expa | spektakl Zespołu Kreacji Teatralnej PIĘTKI

Zapraszamy na Spektakl „Świniopas i garnuszek pełen expa” w wykonaniu Zespołu Kreacji Teatralnej PIĘTKI! To niezwykle przedstawienie teatralne, które przeniesie Was w świat baśni Andersena i braci Grimm, odbędzie się już w najbliższą niedzielę (11 lutego) o godz. 11, w Kolorowej Sali na Jakubowskiego 10 (-1 piętro). Wstęp wolny.

„Świniopas i garnuszek pełen expa” to widowisko pełne magii, humoru i przygód, które przybliży zarówno najmłodszym, jak i starszym widzom niezwykłe historie. Spektakl dla dzieci (8–12 lat) oraz starszych.

Czy kojarzysz baśń o księciu, który chcąc ożenić się z księżniczką wpadł na pomysł, aby zostać królewskim świniopasem? A czy pamiętasz historię o magicznym garnuszku, który nagotował tyle słodkiej kaszy, że aż utopił całe miasto?
Zespół Kreacji Teatralnej PIĘTKI postanowił połączyć w jedną całość te dwie klasyczne baśnie, które przypisuje się Andersenowi i braciom Grimm. Tak oto tworząca w POKiS-ie młodzież licealna zrobiła przedstawienie dla osób młodszych (8–12 lat) i swoich rówieśników.
Spektakle dla dzieci – co warto podkreślić – zazwyczaj tworzą dorośli. Dorośli jednak niekoniecznie potrafią posługiwać się językiem współczesnego dziecka. Tymczasem młodzież o wiele lepiej pamięta, jak to jest być dzieckiem… To było przecież zaledwie chwilę temu.
Nastolatek umie posługiwać się specyficznym kodem, który dociera do kilka lat młodszego dziecka, a ponadto dziecko to jest przecież w tegoż nastolatka zapatrzone jak w największy autorytet.
Pod tym względem „Świniopas…” Zespołu PIĘTEK jest przedstawieniem innym, niż wszystkie.
• po pierwsze dlatego, że nie tworzą go zawodowi aktorzy, tylko młode osoby, które wiedzą, jak zrobić coś interesującego dla dzieci.
• po drugie dlatego, że realizując to przedstawienie, młodzież nie myślała o tym, aby było ono adresowane do ich rodzin i osób starszych, jak to często bywa w przypadku innych przedstawień amatorskich na podstawie baśni.
• po trzecie dlatego, że grające w tym spektaklu młode osoby specjalnie nie mają rozpisanych dialogów, dzięki czemu, używają współczesnego, improwizowanego języka – zrozumiałego dla dziecka.
…I wreszcie na koniec dlatego, że: PIĘTKI odważyły się stworzyć nową wersję znanych bajek – a zatem zrobiły dokładnie to, co często robili także i bracia Grimm i Hans Ch. Andersen, którzy nie zawsze wymyślali historie od podstaw. Przecież oni również wielokrotnie tylko zapisywali i opracowywali swoją wersję zasłyszanych gdzieś, krążących po świecie na świecie bajek.

Kolejne terminy:
23 lutego (piątek), godz. 9:30 i 11:00
wstęp wolny
przedstawienia dla klas szkolnych (8–12 lat)
wymagana rezerwacja; informacje i zgłoszenia:
tel. 532 564 043; e-mail: lukaszpieta@pokis.pl
16 marca (sobota), godz. 12:00
bilety: 5 zł
17 marca (niedziela), godz. 12:00
bilety: 5 zł
20 marca (śr), godz. 9:30 i 11.00
bilety: 5 zł
przedstawienia dla klas szkolnych (8–12 lat)
wymagana rezerwacja; informacje i zgłoszenia:
tel. 532 564 043; lukaszpieta@pokis.pl

Obsada:
Maciej Gonera – Ksiaże / Świniopas, Roksana Klimek – Księżniczka, Amelia Baszewska – Cesarz / HR, Anna Komorniczak – Dama Dworu, Zuzanna Gulczyńska – Dama Dworu / Wiedźma, Amelia Kowalczyk – Kurier / Strażnik etc., Alina Majczak-Włosiak – Słowik / Strażnik

Muzyka:
w wykonaniu na akordeonie – Katarzyna Brzezińska

Informacje / Rezerwacje:
Łukasz Pięta, tel.: 532 564 043, lukaszpieta@pokis.pl

0

Start typing and press Enter to search