Koncert pamięci płockiego poety, człowieka kultury – Marka Grali

Zapraszamy na jutrzejszy koncert „(PRAWIE BAJKA) O DOBRYM CZŁOWIEKU” poświęcony pamięci poety, człowieka kultury i naszego kolegi Marka Grali. Koncert odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci poety. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

19 stycznia minie dokładnie rok od śmierci Lecha Marka Grali – poety, człowieka kultury, płocczanina, „kociarza”. To między innymi on tworzył kulturę Płocka, a przede wszystkim skupiał wokół siebie ludzi, którzy często „grzeszyli” większą niż inni wrażliwością.
Do nich z pewnością zaliczyć można MICHAŁA KAMILA ZAWADZKIEGO – płockiego pianistę i kompozytora, który postanowił uczcić pamięć Marka Grali koncertem, złożonym w większości z tekstów Poety z własną, autorską muzyką. Do współpracy Michał zaprosił AGATĘ GRZEŚKIEWICZ, z którą koncertował już wcześniej, tworząc kilka programów m.in. również autorski „Pejzaże Moje”, gdzie pojawił się jeden z tekstów płockiego Poety. Ten styczniowy koncert to już nie tylko „Nasze Usta”, ale więcej pięknych utworów poety Grali.

Przyjdźcie do Państwowej Szkoły Muzycznej w czwartkowy wieczór powspominać Lecha Marka Gralę, słuchając jego umuzycznionej poezji.

 

0

Start typing and press Enter to search