ØRGANEK gościem AlterStacji

Zapraszamy na koncert z cyklu AlterStacja, 2 kwietnia na scenie POKiS wystąpi grupa ØRGANEK. Zespół zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Na razie stoję i patrzę“. Bilety dostępne w sprzedaży (50 zł).

Koncert odbędzie się już 2 kwietnia, o godz. 19 w sali koncertowej POKiS. Bilety w cenie 50 złotych można nabyć w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz na stronie www.bilety.pokis.pl.

Grupa ØRGANEK powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka – laureata czterech Fryderyków,  nagrody „Mistrz Mowy Polskiej VOX POPULI”  oraz wielu prestiżowych nagród. Organek ukończył filologię angielską na UMK w Toruniu, studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Dyrektor muzyczny cyklu Męskie Granie w latach 2016, 2017. Autor tekstów piosenek, opowiadań, felietonów oraz powieści pt. Teoria Opanowywania Trwogi (W.A.B.)

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Green Festival i wiele innych).

Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające, (Głupi 2014 – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz Czarna Madonna 2016 – Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku ) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną.

Po dwóch platynowych wydawnictwach, płyta „Na razie stoję, na razie patrzę” to album długo wyczekiwany, przede wszystkim ze względu na jego różnorodność stylistyczną, ale też i ważkość treści na nim zawartych. Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat. Zespół poszerzył też znacznie swój zakres stylistyczny sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej, dla której bazą są analogowe brzmienia lat 70’. Jak powiedział Tomasz Organek: „retro już nam nie wystarcza. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język”. Trasa „Na razie stoję, na razie patrzę” to dynamiczne, przebojowe i bezkompromisowe show z nową muzyką na nowe czasy.

Cykl koncertów AlterStacja odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego. Miasto Płock za dotychczasowe działania w zakresie upowszechniania kultury oraz za wyjątkowość wydarzeń planowanych na 2022 rok, uzyskało tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza 2022 roku”. AlterStacja współorganizowana jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Koncert grupy ØRGANEK już 2 kwietnia o godz. 19 w sali koncertowej POKiS. Bilety dostępne na www.bilety.pokis.pl oraz w Bileterii przy ulicy Jakubowskiego 10. Do zobaczenia!

0

Start typing and press Enter to search