Zespół Kreacji Teatralnej

Nabór do nowej grupy teatralnej w POKiS

Euforia i rozpacz, spokój i wybuchowość, melancholia i radość…!?¿?! Mieszka w Tobie dużo sprzecznych emocji! Czy wiesz jak je ułożyć, aby nie wytrącały Cię z równowagi i nie przeszkadzały w normalnym życiu? Daj porwać się swoim uczuciom, przejmij się do cna tym, co przeżyłaś/-eś, wykrzycz swoją historię! Z zapałem i wzruszeniem opowiedz o tym, co Cię boli, rozczula lub wprawia w szał. To wszystko jest wspaniałe. Wspaniałe, bo Twoje! Dlatego… Wysłuchamy Cię i ułożymy wszystko razem. Przeanalizujemy i zapiszemy. Twoje emocje – bóle, radości, tęsknoty, dramaty – zaszyfrujemy językiem symboli, metafor i znaków scenicznych w teatralną opowieść. Opowieść, dzięki której wszystko jakoś się ułoży. Może nie od razu, ale wszystko zależy od Ciebie. Czy myślisz, że to może być dziwne? No pewnie, że tak! Bo każdy z nas jest mniej lub bardziej dziwny. Lepiej jednak być dziwnym niż banalnym, prawda?… Tak oto stworzymy teatr pełen metaforycznych scen, może senny, może aluzyjny, może arogancki, soczysty, bezczelnie mówiący własnymi słowami… Teatr, który w nieoczywisty sposób opowie o tym, co Ciebie drąży od środka i o tym, co zajmuje Twoje myśli. Chcesz spróbować? Otwiera się przed Tobą kraina niezwykłych możliwości.


Kreatywną Młodzież (14–19 lat) pełną wzruszeń, niepokojów, krzyków i własnych opinii zapraszamy do współtworzenia nowej grupy teatralnej w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Grupa zawiąże się już w trakcie nadchodzących ferii

W trakcie 2 tygodni, od 31 stycznia do 11 lutego 2022 odbędą się spotkania kreatywne, podczas których poznamy się, zawiążemy działalność Zespołu, przegadamy tematy, a możne nawet stworzymy coś szalonego!?

Przez całe ferie – od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00–14.00 – czeka na Ciebie w POKiS-ie Łukasz Pięta, który będzie prowadził grupę. Możesz zaglądać do Ośrodka, kiedy chcesz, ile razy chcesz – w wybrane dni, przez tydzień lub dwa. Spotkania nie mają sztywnego harmonogramu czy programu, ale przygotuj się na odskocznię od rutyny obowiązków.

Chcesz współtworzyć Zespół i zaglądać do POKiS-u w ferie?

Napisz / zadzwoń: lukaszpieta@pokis.pl, tel. 24 366 43 44.

(Po feriach, próby planowane są raz lub dwa razy w tygodniu, popołudniu).

Czekamy na Ciebie. Wstąp do nas!

Do Zespołu zapraszamy młodzież zainteresowaną tworzeniem własnego teatru. Nie będzie tutaj nauki na pamięć oklepanych ról, czy inscenizowania klasyki dramatu. Skupimy się na autorskich kreacjach zbiorowych, wyłamujących się ze standardowych konwencji. Czasem będą to spektakle dramatyczne, czasem improwizacyjne, a czasem plastyczne lub happeningowe. Za każdym razem będzie to jednak Teatr nasz; choćby najbardziej kuriozalny – to nasz, własny. Dla Ciebie, dla mnie najważniejszy.

Do Grupy zapraszamy zarówno:

  • osoby wrażliwe / skryte, jak i krzykliwe / hałaśliwe
  • młodzież ze wszystkich rodzajów szkół średnich i osoby tuż po szkole
  • osoby, które lubią się wygłupiać i wbijać kij w mrowisko
  • młodzież kreatywną, ciekawą świata lub pragnącą stwarzać Światy własne
  • muzyków rockowych, jak również instrumentalistów klasycznych
  • tych co lubią poezję śpiewaną i tych, którym w sercu gra tylko muzyka ulicy
  • osoby uzdolnione plastycznie i te, które nie potrafią narysować nawet kota
  • osoby, które chcą pokazać się na scenie i osoby zainteresowane produkcją teatru od jego zaplecza (realizacja oświetlenia, akustyki)
  • tych, którzy mają coś ważnego do powiedzenia i tych, którzy myślą, że mogą zmienić świat!

Naszą siłą będzie różnorodność! W tym Teatrze spotkasz osoby, do których w innym miejscu nawet byś nie zagadał/-a.

Kontakt / Info:

Zgłoszenia, zapisy, więcej informacji: lukaszpieta@pokis.pl,  tel. 24 366 43 44

Grupę poprowadzi: Łukasz Pięta


Łukasz Pięta – absolwent najstarszej w Polsce teatrologii, pasjonat i realizator teatru alternatywnego. Założyciel i twórca niezależnego Teatru Napięcie (2005–2017). Wieloletni pracownik i animator w instytucjach kultury Miasta Łodzi i m.st. Warszawy. Realizował projekty kulturalno-teatralne w wielu miastach Polski. W pracy performatywnej skłania się do tworzenia niekonwencjonalnych rozwiązań scenicznych, zarówno fabularnych, konceptualnych i przestrzennych. W latach 2009–2011 pracował w Teatrze Wielkim w Łodzi, gdzie tworzył niestandardowe projekty wizerunkowo-edukacyjne, w latach 2014–2021 był związany z warszawskim Domem Kultury Śródmieście, gdzie kierował pracą Sceny na Smolnej 9. Zmęczony warszawskim zgiełkiem, w 2022 wrócił do rodzinnego Płocka, by związać się z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki, w którym stawiał pierwsze teatralne kroki ☺ Można?… No jasne, że można!

0

Start typing and press Enter to search