Wyniki i wideo z wystawy – XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Tradycje Wielkanocne”

Szanowni Państwo,

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów składa serdeczne podziękowania za udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Tradycje Wielkanocne”.

Na tegoroczną edycję nadesłano 1456 prac plastycznych z 97 placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych oraz 10 zgłoszeń indywidualnych z całego kraju. Uczestników przygotowywało 252 nauczycieli, instruktorów i opiekunów.

Młodzi twórcy wykazali się znajomością tradycji wielkanocnych a także wielu ciekawych technik plastycznych. Wysoki poziom prac odzwierciedlił się w ilości laureatów. Komisja Konkursowa przyznała 115 nagród. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 262 prace plastyczne.

Tematem najczęściej pojawiającym się w pracach dzieci i młodzieży jest niedziela palmowa, koszyczki, pisanki, święcenie pokarmów, uroczyste śniadanie, rodzinne malowanie pisanek, motywy religijne czy lany poniedziałek. Możemy zobaczyć zapomniane zwyczaje, takie jak chodzenie z kogutkiem, wieszanie śledzia czy półpoście. Na konkurs oprócz prac rysunkowych, malarskich i graficznych nadesłano prace przestrzenne: pisanki, palmy, stroiki, koszyczki, makiety scen rodzajowych i wiele innych form plastycznych.

W związku z sytuacją w kraju, w tym roku nie organizujemy uroczystego rozstrzygnięcia konkursu. Nagrody laureatom i dyplomy dla autorów prac zakwalifikowanych na wystawę zostaną przesłane pocztą po wznowieniu działalności placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych. Wystawę pokonkursową oraz wyniki konkursu prezentujemy w formie online na stronie internetowej www.pokis.pl i Facebook KOLOR i FORMA Pracownia Działań Twórczych.

Dziękujemy dyrektorom placówek za rozpropagowanie idei konkursu oraz nauczycielom i instruktorom za opiekę artystyczną nad uczniami.

Składamy podziękowania autorom wszystkich nadesłanych prac, a z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy dużo zdrowia. 

Po zapoznaniu się z komunikatem komisji konkursowej serdecznie zapraszamy do obejrzenia wideo podsumowania wystawy, a także galerii zdjęć, znajdujących się poniżej.

0

Start typing and press Enter to search