naPowietrzACZ kultury nie zwalnia tempa!

Na podwórku POKiS odbyła się druga edycja zaplanowanych Wakacji z POKiS. W ten weekend każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci i dorośli wspólnie bawili się podczas warsztatów, na których mogli zrobić własne przypinki BADGE, ogromne bańki mydlane, a także zapleść wspólnie z pracownią LAS makramowe breloczki. Mimo deszczu cieszyliśmy się dużą frekwencją podczas Wieczoru Francuskiego – podczas którego Aleksandra Paczkowska z zespołem przeniosła nas do świata paryskich kawiarenek, a po koncercie kontynuowaliśmy podróż po Francji dzięki filmowi „Za jakie grzechy, dobry Boże” podczas plenerowego kina. Rodzinną niedzielę rozpoczęliśmy Targiem Śniadaniowym, aby potem pokazać najlepsze polskie animacje kinowe oraz pobudzić wyobraźnię dzięki warsztatom plastycznym. Na koniec zagrała nam muzyka klasyczna – tym razem w wydaniu „Na Wesoło”.

Już teraz mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję naPowietrzACZa kultury, która, odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia na podwórku POKiS – wejście od ulicy Gradowskiego. Będzie rockowo i westernowo, ale również rodzinnie i bezpiecznie. Tym razem znowu zatańczymy w kręgu, a także wracamy z LiterAkcjami, podczas których Renata Jaskulska poprowadzi spotkanie z Anną Dziewit-Meller – jej Najnowsza książka „Od jednego Lucyfera” jest idealną okazją do spotkania i rozmowy. Autorka podąża historią górniczej rodziny. Opowiada o mrocznych latach czterdziestych ubiegłego wieku, klasowej emancypacji i problemach, które dotykają nas dziś. Szczerze i niezwykle empatycznie mówi o tym, co wciąż niesłusznie pomijane: o udziale kobiet w małej i wielkiej historii.

Od godziny 18:00 zaczynamy także koncerty: zagrają dla nas The Old Crone oraz RESZTA POKOLENIA. Znane na płockiej scenie zespoły dadzą z siebie wszystko, aby publika była zachwycona. Po koncercie ruszamy z plenerowym kinem, podczas którego czeka Was długi maraton najlepszych westernów.


W niedzielę od godziny 10:00 zapraszamy na śniadanie podczas stałego elementu każdego napowietrzacza – Targu Śniadaniowego. Po śniadanku będą bajki i warsztaty plastyczne, a wszystko w klimacie dzikiego zachodu!

Podczas wszystkich dni towarzyszyć nam będzie strefa gastronomiczna, która oprócz pyszności serwuje zimne piwko oraz przepyszne lemoniady. Zabezpieczyliśmy sanitariaty, które będą regularnie dezynfekowane, a w namiocie kultury czekać będą na Was leżaki, które pozwolą odetchnąć, nawet podczas deszczu.

Przedstawiamy rozkład jazdy na najbliższy weekend naPowietrzACZa:

1 sierpnia 2020 r. (sobota)
godz. 12:00 do 15:00 – TANIEC| Taniec w kręgu
godz. 16:00 – 18:00 – LITERATURA | Spotkanie z Anną Dziewit-Meller
godz. 18:00 – 21:00 – KONCERT| The Old Crone oraz RESZTA POKOLENIA
ok. godz. 21.00 – KINO| Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – maraton filmowy z najlepszymi westernami: „Pewnego razu na dzikim zachodzie”, „Dobry, zły, brzydki”, „W samo południe” „Alamo”

2 sierpnia 2020 r. (niedziela)
godz. 10.00 – Targ Śniadaniowy Płock
godz. 10:30 – KINO| Filmy animowane dla dzieci
godz. 11:00 – 15:00 – PLASTYKA| warsztaty plastyczne
godz. 14:00 – 18:00 – ANIMACJE| NA DZIKIM ZACHODZIE

Aby zachęcić Was do powrotu do normalności postanowiliśmy, że udział w cyklu „naPowietrzACZ KULTURY” będzie bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w Wakacjach w POKiSem jest zastosowanie się do obecnie panujących zasad reżimu sanitarnego. Na terenie wydarzenia jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 300 osób. Kolejne osoby na wejście będą musiały poczekać, aż odpowiednia ilość osób opuści teren. Każdy uczestnik jest zobowiązany do dobrowolnego poddania się zmierzeniu temperatury, a także zapoznania się z regulaminem i wypełnieniem oraz przyniesieniem do naszego Ośrodka stosownych dokumentów – kart uczestnictwa znajdujących się na naszej stronie internetowej pokis.pl w zakładce COVID-19.

Zapraszamy do kulturalnego i  kreatywnego spędzania czasu na powietrzu. Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie www.pokis.pl oraz w mediach społecznościowych Ośrodka. Zapraszamy na podwórko POKiS by„Napowietrzyć” się kulturą!

#naPowietrzACZkultury #napowietrzsiękulturą

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search