Co ciekawego we wrześniu i październiku w POKiSie

Koncert Nahorny Trio, piosenki Édith Piaf, Festiwal Themersonów, spektakle, warsztaty czy pokaz slajdów. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów zaprasza na wrześniowe i październikowe wydarzenia kulturalne.

Od początku miesiąca placówka prowadzi zapisy na warsztaty plastyczne, taneczne, teatralne dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty gitarowe dla osób średniozaawansowanych lub zaawansowanych.

W najbliższy piątek (13 września) o godz. 18.00 w Domu Darmstadt odbędzie się wernisaż wystawy art. brut „Dykta” prac Ryszarda Koska z kolekcji Andrzeja Kwasiborskiego.

W dniach 20-21 września w Pracowni Działań Twórczych KOLOR i FORMA zapraszamy na otwarcie wystawy „Moja Przygoda w Muzeum” i „Rodzinne sztukowanie” dla dzieci z rodzicami. Podczas warsztatów dzieci będą mogły wykonać własnoręcznie zdobiony worek na skarby i drobiazgi.

24 września zapraszamy na comiesięczny pokaz slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika. Tematem spotkania będzie syberyjska Jakucja, a komentować będzie Katarzyna Mazurkiewicz.

28 i 29 września zapraszamy najmłodszych do udziału w weekendowych warsztatach plastycznych i animacyjnych. Tym razem Weekend ze Sztuką będzie odbywał się pod nazwą „Morskie opowieści”, a zajęcia odbędą się w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS (ul. Tysiąclecia 2a).

13 października interesująco zapowiada się występ duetu Lucy & Tom, w koncercie zatytułowanym „Niedziela w Paryżu”. Artyści zaprezentują nowoczesne interpretacje piosenek Édith Piaf przy akompaniamencie gitary elektrycznej. Bilet na wydarzenie kosztuje 30 zł i można go kupić w bileterii POKiS lub na bilety.pokis.pl.

23 października w sali koncertowej POKiS-u odbędzie się wyjątkowy spektakl z udziałem Piotra Polka i Piotra Szwedesa, z którego dochód będzie przeznaczony na wsparcie dzieci z autyzmem. Bilet (95 zł) na przedstawienie pt. „Pół na pół” w reżyserii Wojciecha Malajkata, można kupić w Bileterii POKiS.

W październiku do POKiS-u wraca Kawiarnia Jazzowa, a pierwszy koncert w tym sezonie uświetni Nahorny Trio z płytą „Ballad Book – Okruchy dzieciństwa”. Bilety w cenie 25 zł można kupić w Bileterii POKiS lub online (bilety.pokis.pl).

Zapraszamy także do wzięcia udziału w wydarzeniach Kina za Rogiem. W programie można znaleźć filmy wyświetlane w ramach Festiwalu Watch Docs, pokaz plenerowy, seanse dla dzieci, projekcję filmu „Zabawa zabawa”, a po nim spotkanie z reżyserką Kingą Dębską.

Przypominamy o darmowej aplikacji „MiastO!Żyje” przedstawiającej wydarzenia kulturalne, sportowe i społeczne odbywające się w Płocku, dostępnej w sklepie Google Play i AppStore.

0

Start typing and press Enter to search