Chopin i Bałkany, czyli Grażyna Auguścik w Domu Darmstadt

Wybitna polska wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik zaprosiła w miniony piątek (9 listopada) na kameralny koncert w Domu Darmstadt. W Płocku wystąpiła z cenionym akordeonistą Jarosławem Besterem. Spotkanie otworzyło jesienno-zimowy cykl koncertów Kawiarnia Jazzowa.

Grażyna Auguścik poznała Jarosława Bestera blisko dwadzieścia lat temu, jednak koncertują razem zaledwie od kilku lat. Piątkowy koncert był pierwszym, jaki artyści w Płocku zagrali wspólnie.

Duet Auguścik & Bester to spotkanie dwóch, pozornie różnych lecz uzupełniających się muzycznych światów. Wykonując na co dzień muzykę od siebie różną, muzycy stworzyli nową jakość, czerpiąc inspirację z jazzu, muzyki ludowej czy awangardy.

Podczas koncertu usłyszeć można było m.in. utwory zarówno polsko, jak i anglojęzyczne, bałkańskie motywy muzyczne, wokalną interpretację utworu Fryderyka Chopina czy typowy dla śpiewu jazzowego, efektowny scat. Publiczność poznała kilka ciekawych anegdot dotyczących projektu Grażyny Auguścik i Jarosława Bestera, a także ciepłe wspomnienia poprzedniego koncertu wokalistki, który kilka lat temu również odbył się w Domu Darmstadt.

Koncert był pierwszym w tym sezonie organizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki w ramach cyklu Kawiarnia Jazzowa. POKiS zaprasza na zbliżające się koncerty, które odbędą się w ramach innego muzycznego projektu – Alterstacja: Karoliny Czarneckiej (23 listopada) oraz Króla (7 grudnia).  Bilety na oba koncerty można kupić w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl.

0

Start typing and press Enter to search