Rok temu w miasto ruszyliśmy śladami filmów kręconych w Płocku. Jak będzie w tegorocznej edycji Filmowych Gier Miejskich? 30 maja odbędzie się druga, płocka Filmowa Gra Miejska.
Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym ozapraszają do udziału w kolejnej edycji Filmowych Gier Miejskich. Zapraszamy do niezapomnianej zabawy!
Filmowe Gry Miejskie to wspaniała okazja, aby poznać filmowe oblicze miasta. Odwiedzimy miejscowości, w których pracują Lokalni Liderzy i Liderki Filmoteki Szkolnej: Janów Lubelski, Przemyśl, Rybnik, Poznań, Radom, Stary Jarosław, Nowy Świętów, Białe Błota i Krasnystaw, lub te, gdzie intensywnie działają ekipy ze szkół będących w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja!: Bargłów Kościelny, Piła, Prostki, Kwidzyn, Bytom i Radziłów. Dzięki ekipom z lokalnych Kin Za Rogiem będziemy także w Chmielnie, Płocku i Niepołomicach! Sprawdźcie – może już wkrótce tuż obok odbędzie się rozgrywka, o jakiej marzycie.
W ubiegłym roku stworzyliśmy 9 różnorodnych punktów na terenie Starego Miasta. Zabawa odbyła się w Dzień dziecka, 1 czerwca 2017. Na jednych trzeba było wykazać się wiedzą, na innym umiejętnościami aktorskimi lub dziennikarskimi, na kolejnych trzeba było zaśpiewać, złożyć autograf nie zdejmując rękawic bokserskich, przeprowadzić dochodzenie lub wywiad, złamać szyfr, pojechać rowerem lub policzyć okna w katedrze. Każda z grup, odpowiedzialna za poszczególne punkty, nie tylko przygotowała rekwizyty, ale również kostiumy: zakonnicy i księdza, policjantki i strażnika miejskiego („Ojciec Mateusz”), obywatela i obywatelki PRL (Bareja), mnicha i i mniszki („Katedra”).
W tym roku, jak zwykle, filmową trasę po mieście i zadania do wykonania przygotują uczniowie z V L.O. w Płocku. Fabuła gry zależy od twórców, ale na pewno nie zabraknie tytułów z pakietu Filmoteki Szkolnej. W zeszłym roku inspiracją do poszczególnych lokalnych rozgrywek były krwawe horrory, przygody superbohaterów, filmowe rekwizyty, a często niestarzejąca się polska klasyka filmowa. Tak było w Krasnymstawie, gdzie grę poświęcono „Rejsowi” Marka Piwowskiego. Wyszło świetnie o czym przekonacie się zaglądając do relacji z tej miejscowości:
Do wzięcia udziału w grach zapraszamy uczniów szkół podstawowych ponadpodstawowych wraz z opiekunami. By wziąć w grze należy zgłosić się do lokalnego koordynatora gry:
kinozarogiem@pokis.pl
anna.dymek@zsce.pl
UWAGA! ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM i POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIA: TUTAJ
Partnerzy projektu:
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki – Kino za Rogiem, V Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Centrum Edukacji, im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku
Projekt realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.