Luty w Kinie za Rogiem

Po ponad trzech miesiącach, nareszcie znów można iść do kina! Obecnie obowiązujący reżim sanitarny pozwala na udostępnienie naszym widzom 50% miejsc siedzących. Do płockiego Kina za Rogiem zapraszamy tradycyjnie na pokazy w środy i soboty. Cena biletu to tylko 8 złotych, a najbliższy pokaz już jutro o godzinie 16…

20 lutego (sobota)

godz. 16 – Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie (Francja, USA, Indie 2018, 92 min., od 13 lat) – komedia | reżyseria: Ken Scott | obsada: Dhanush, Berenice Bejo, Erin Moriarty, Abdi Barkhad.

Młody fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić… szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka. Gdy wreszcie do niego trafia, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w ślicznej Marie. Nadzieje na miłość rozwieją się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności Aja utknie w ikeowskiej szafie i zapakowany do ciężarówki razem z innymi meblami wyruszy w niesamowitą podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża i znów spotkać ukochaną?

godz. 18 – Na zawsze Laurence (Francja, Kanada 2012, 162 min., od 16 lat) – melodramat | reżyseria: Xavier Dolan | obsada: Melvil Poupaud, Suzanne Clement, Nathalie Baye, Monia Chokri

Historia 30-letniego nauczyciela literatury, który pewnego dnia wyjawia swojej dziewczynie, że od zawsze czuje się kobietą. W niemal 3-godzinnym filmie Dolan opowiada kolejne 10 lat ich życia, i jak sam mówi, jest to „hołd dla historii uniwersalnej miłości: ambitnej, niemożliwej, bezgranicznej, nasyconej emocjami. Nawet nie śmiemy o niej marzyć, ona jest możliwa tylko w kinie, w literaturze, w sztuce””.

Wyrafinowane wizualnie, znakomicie wyreżyserowane kino, które jest jednocześnie głosem w dyskusji o prawie do inności.

Nagrody

2012 – MFF, Cannes:
– Palma ‘Queer’ dla filmu pełnometrażowego – Xavier Dolan
– Najlepsza aktorka – Suzanne Clément

23 lutego (wtorek)

godz. 19 – Klub Filmowy: Wyspa (Rosja 2006, 114 min., od 15 lat) – dramat | reżyseria: Paweł Łungin | obsada: Piotr Mamonow, Wiktor Suchorow, Dmitrij Diużew, Jurij Kuzniecow

Gdzieś na północy Rosji w niewielkim prawosławnym klasztorze żyje pośród mnichów, zawstydzając ich swoją ascezą, wyjątkowo nietuzinkowy starzec. Ci, którzy odwiedzają wyspę, wierzą, że posiada on moc uzdrawiania, odpędzania demonów i przepowiadania przyszłości. On sam jednak uważa się za człowieka niegodnego szacunku z powodu straszliwego grzechu, który popełnił w młodości.

Nagrody

2007 – LLF – Złote Grono – Najlepszy film – Paweł Łungin
2007 – SPUTNIK – Nagroda Publiczności – II miejsce – Paweł Łungin


24 lutego (środa)

godz. 18 – Tajemnica Henriego Picka (Belgia, Francja 2019, 97 min, od 15 lat) – komediodramat | Reżyseria: Remi Bezancon | obsada: Fabrice Luchini, Camille Cottin, Alice Isaaz, Bastien Bouillon

Intryga filmu skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w bibliotece na prowincji. Jako jego autor podpisany jest, nieżyjący już, Henri Pick, prosty człowiek kojarzony przez rodzinę i znajomych raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku na wybrzeżu Bretanii niż z twórczością literacką. Wydana książka okazuje się bestsellerem, co wzbudza podejrzenia u szanowanego krytyka, gwiazdy telewizyjnych programów poświęconych literaturze. Jean-Michael Rouche w dość bezwzględny sposób publicznie podważa autorstwo powieści, co staje się początkiem jego problemów, zawodowych i osobistych. Rozpoczęte przez niego prywatne śledztwo, które ma rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka, poprowadzi go w zupełnie niespodziewanym kierunku…

26 lutego (piątek)

godz. 19 – Judy (UK 2019,  118 min., od 12 lat) – dramat biograficzny | reżyseria: Rupert Goold | obsada: Renée Zellweger, Finn Wittrock, Jessie Buckley, Rufus Sewell, Michael Gambon

Judy Garland podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Jednak za wielkim sukcesem stały prywatne dramaty: samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, chałtury. To ten moment kariery amerykańskiej aktorki uchwycił w swym filmie Rupert Goold. Zmęczona życiem artystka, walcząca o byt swoich dzieci, otrzymuje niezwykłą propozycje, zaproszenie do Londynu. Mimo wątpliwości, decyduje się na podróż. W postać Judy wcieliła się Renée Zellweger i olśniła widzów i krytyków. Za swoją kreacje otrzymała wiele nominacji i nagród, w tym te najważniejsze: Złoty Glob dla najlepszej aktorki w dramacie, a następnie Oscara 2020 w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. W serwisie Rotten Tomatoes 82% z 311 recenzji jest pozytywnych, a średnia ocen wyniosła 6,95/10.

27 lutego (sobota)

godz. 16 – Pod mocnym aniołem (Polska 2014, 105 min.) – dramat | reżyseria: Wojciech Smarzowski | obsada: Robert Więckiewicz, Julia Kijowska, Jacek Braciak, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Izabela Kuna.

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej kobiecie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia znowu zaczyna pić, znowu trafia na odwyk, wychodzi, zaczyna pić, trafia na odwyk… Upiorna karuzela wiruje coraz szybciej.
Opowieść o upadku człowieka zniewolonego przez nałóg, o niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, o zwątpieniu i upodleniu, ale i o nadziei.

godz. 18 – McQueen (Wielka Brytania 2018, 111 min.) – dokumentalny | reżyseria: Ian Bonhote, Peter Ettedgui.

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej. Odważny i bezkompromisowy, zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock’n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje, szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Nicole Kidman czy Rihanna. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie? „McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca jak jego dzieła.

Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa maseczką podczas seansu. Obowiązuje także zakaz spożywania napojów i posiłków.

Na terenie kina znajduje się dozownik z płynem dezynfekującym.

Widzom udostępniamy karty uczestników w celu podania swoich danych kontaktowych, na wypadek stwierdzenia u któregoś z widzów kina zakażenia SARS-CoV-2.  Dane zbierane są w celu ułatwienia kontaktu w przypadku kontaktu z osobą zakażoną.

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other