Filmowy Płock DOTKNIĘCIE NOCY

60 lat temu do Płocka przyjechała ekipa Zespołu Filmowego RYTM, aby nakręcić tutaj pierwszy, polski kryminał filmowy. Reżyserem tej mrocznej opowieści, opartej na faktach, był – wówczas jeszcze młody i niedoświadczony – Stanisław Bareja. Zapraszam w podróż w czasie, do Płocka, którego już nie ma.

Zapraszamy na podcast o płockich kinach, o filmach, które tu realizowano, o ludziach, o artystach i amatorach, którzy je tworzyli. Znajdziecie tu ciekawostki związane z miastem, historie kin oraz spotkania z twórcami i ludźmi kina. Podcast realizowany jest w Kinie za Rogiem w Płocku we współpracy z Płocką Lokalną Organizację Turystyczną.

Pierwszy odcinek poświęciliśmy filmowi „Dotknięcie nocy” Stanisława Barei, który był kręcony w Płocku 60 lat temu. Szmat czasu i rzeczywiście widać to na filmie. Z łatwością rozpoznacie budynek Ratusza czy płocki most, ale niektóre miejsca mocno się zmieniły. Niedawno minęła kolejna rocznica premiery filmu. Ciekawe jak 59 lat temu przyjęli obraz płocczanie? Kilka lat temu pokazywaliśmy „Dotknięcie nocy” w Kinie za Rogiem w Płocku. Dziś, nie wychodząc z domu, możecie obejrzeć ten film na jednej z platform streamingowych. Zachęcamy jednak, aby przed oglądaniem posłuchać naszej opowieści. Warto potem rzucić okiem na zdjęcia z filmu i z planu filmowego umieszczone na portalu fototeka.fn.org.pl

Nowy odcinek FILMOWEGO PŁOCKA znajdziecie na Waszych ulubionych platformach strumieniowych.

SPREAKER.com (https://www.spreaker.com/show/filmowy-plock)

SPOTIFY.com (https://open.spotify.com/show/45N4XZ9IV0EES85rU8EbWF)

YOUTUBE.com (https://www.youtube.com/playlist?list=PLfkNSO6LQbnwE4Jw17pWEu1it-a0qjIgI)

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other