Pokaz slajdów „Światła Północy – Poradnik Łowcy Zorzy” z Karolem Wójcickim

Zapraszamy Was na kolejną podróż, podczas której ponownie zostaniemy łowcami Zorzy Polarnej. Wraz ze Stowarzyszeniem TRAKT przygotowujemy kolejny Pokaz Slajdów, który zaprezentuje Wam  dobrze znany wśród podróżników – Karol Wójcicki.

O tym jak powstaje zorza, gdzie i kiedy jej szukać i jak nie dać się pokonać arktycznym warunkom, opowie doświadczony obserwator zorzy polarnej, podróżnik i popularyzator astronomii Karol Wójcicki. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.

Karol Wójcicki przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w do-mu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z naj-większych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.

Karol jest również współpracownikiem Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, pod-czas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Został także lauratem nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Marzy Ci się zobaczenie zorzy polarnej? Ruszamy wraz z Karolem Wójcickim na jej poszukiwania już 19 lutego o godz. 18 na platformie clickmeeting.com.

REJESTRACJA: https://pokispl.clickmeeting.com/pokaz-slajdow

Wydarzenie zorganizowane w ramach Festiwalu Zorzy Polarnej we współpracy ze Stowarzyszeniem TRAKT. Spodziewajcie się także transmisji na żywo na naszym Facebooku.

Jeżeli już dziś wiecie, że chcecie razem z nami stać się Łowcami Zorzy, prześlijcie nam maila na adres promocja@pokis.pl wpisując w temacie wiadomości: „Światła Północy – Poradnik Łowcy Zorzy”. Odpowiedni link trafi bezpośrednio na Wasze skrzynki pocztowe.

Link do wydarzenia na Facebooku

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other