GSDiM zaprasza na wirtualną wystawę „Władcy Północy”

Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży serdecznie zaprasza na wirtualną wystawę prac plastycznych pt. „Władcy Północy”.

Prace, które zostaną zaprezentowane, nadesłano na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Niebo w Kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną” w ramach projektu Festiwal Zorzy Polarnej.

Rysunki oprócz zorzy polarnej, przedstawiają również zwierzęta, które zamieszkują Arktykę. Tym samym chcemy zwrócić uwagę na prawdziwych i niepodzielnych właścicieli obszarów Dalekiej Północy, na których człowiek jest tylko gościem. Niejednokrotnie o tym zapominamy i naszym działaniem prowokujemy nieodwracalne zmiany ich środowiska.

Podczas otwarcia wystawy Pani Dorota Raniszewska, Kierownik Działu Dydaktycznego Płockiego Ogrodu Zoologicznego, opowie o zagrożeniach czyhających na przedstawicieli fauny polarnej.

Wydarzenie odbędzie się w ramach IX Festiwalu Zorzy Polarnej, organizowanego przez Stowarzyszenie TRAKT w Płocku w partnerstwie z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki im. Themersonów.

Wystawa zostanie zaprezentowana online 29 stycznia o godz. 14 w formie video oraz wirtualnej galerii na naszej stronie pokis.pl oraz na Facebooku Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów, w ramach Kultury na wynos 2.0.

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other