Uruchamiamy zapisy na zajęcia w POKiS!

Już w październiku wracają zajęcia w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów. Zapisy na warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych ruszą już 14 września.

Podobnie jak w szkole, u nas też będzie nieco inaczej. Ze względów epidemiologicznych ograniczyliśmy liczebność grup, a wszystko odbywać się będzie w dbałości o reżim sanitarny.

W ofercie na rok szkolny 2020/2021 znalazły się warsztaty plastyczne dla dorosłych, prowadzone pod okiem malarki Beaty Jaszczak, która zachwyca swoją wiedzą oraz indywidualnym podejściem do uczestników. W zajęciach poza malarstwem znajdą się: rysunek, działania przestrzenne i wizualne, a w miarę potrzeb także przygotowanie do studiów plastycznych i architektonicznych. Jeżeli chcesz rozwinąć swój talent lub realizować swoją pasję, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie.

Uruchamiamy także POKiS Dance Studio. Zajęcia hip-hop oraz break dance poprowadzi nasz instruktor – Zbyszek Góral. Będą to warsztaty dla dzieci powyżej 6 roku życia, ale także młodzieży i dorosłych, bo przecież tańczyć każdy może. Utworzona zostanie także specjalna grupa GO LADIES, w której swoich sił będą mogły spróbować kobiety powyżej 16 roku życia.

Nie zabraknie także warsztatów dla miłośników teatru. Wszystkich dorosłych do swoich szeregów zaprasza grupa teatralna Mariusza Pogonowskiego, pod okiem którego realizowane będą przedstawienia teatralne, oparte na autorskich scenariuszach. Mariusz Pogonowski poprowadzi także warsztaty teatralne dla uczniów najwyższych klas podstawowych oraz liceów. Tutaj poza przygotowaniem spektakli, będzie dużo pracy z tekstem, ćwiczeniach ruchowych i dykcyjnych. Nie zabraknie także technik teatralnych i historii teatru.

Młodych muzyków zapraszamy także na warsztaty gitarowe z legendą tego instrumentu – Krzysztofem Misiakiem. Zajęcia mają na celu wdrożenie adeptów tej sztuki w świadome i pozbawione przypadków granie na gitarze elektrycznej. Obejmują m.in.: demonstrację technik grania i artykulacji (legato, staccato, stretching, skipping, wibrato, tapping, bending, sweeping, arpeggia, skordatury), teorię i zasady muzyki (budowa akordów, budowa, budowa akordów na kolejnych stopniach skali, voicingi, zapoznanie z nomenklaturą zapisu muzyki (poly chords, slash chords, tabulatury i zapis klasyczny), omówienie stylów muzycznych, naukę wybranych utworów gitarowych oraz teorię improwizacji.

 

Koszt udziału w każdych z warsztatów to 30 zł miesięcznie. Zapisy potrwają od 14 do 21 września, możecie zapisać się mailowo, wysyłając zgłoszenie na adres: pokis@pokis.pl lub telefonicznie, pod numerem telefonu: 24-367-19-20. Spieszcie się, ilość miejsc ograniczona.

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other