Zbliża się czwarte spotkanie z kulturą na świeżym powietrzu (PROGRAM)

Trzeci naPowietrzACZ kultury za nami. A to jeszcze nie koniec! Przed nami dwa ostatnie weekendy pełne kulturalnych wrażeń. Dziś zapraszamy Was na najbliższy naPowietrzACZ, który odbędzie się w dniach 15 – 16 sierpnia. Na podwórku POKiS odbędą się koncerty, kino plenerowe, Targ Śniadaniowy, spotkanie z literaturą (LiterAkcje), warsztaty i animacje dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci, rodziny, młodzież i seniorzy – krótko mówiąc zapraszamy wszystkich! Sprawdź, co szykujemy na kolejny Napowietrzacz.

 

PROGRAM:

15 sierpnia 2020 r. (sobota)

godz. 16.00  – LITERATURA | Spotkanie z pisarzem Radosławem Rakiem (LiterAkcje)

godz. 18.00 – KONCERT| Ryszard Wolbach z zespołem

godz. 19.30 – KONCERT| Piotr Bukartyk

ok. godz. 21.00 – KINO PLENEROWE| „Tajemnice Silver Lake” (film fabularny, czarna komedia, kryminał)

 

16 sierpnia 2020 r. (niedziela)

godz. 10.00 – Targ Śniadaniowy

godz. 10.30 – KINO FAMILIJNE| „Tajemnica Raoula Taburina” (komedia, kat.wiek. 10+)

godz. 12.00 – 15.00 – PLASTYKA| warsztaty plastyczne

godz. 14.00 – 17.00 – Taniec w kręgu

Udział we wszystkich wydarzeniach „naPowietrzACZa KULTURY” jest bezpłatny.

Czwarty Napowietrzacz rozpoczną LiterAkcje, czyli spotkanie z literaturą. Tym razem w namiocie kultury gościć będziemy młodego autora nominowanego do nagrody NIKE i Nagrody Literackiej Gdynia za powieśćBaśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli.Radka Raka. Młody pisarz zadebiutował powieścią „Kocham cię, Lilith” (2014). Znany jest również m.in. z projektu Legendy polskie realizowanego przez firmę Allegro i wydawnictwo Powergraph, które wydało jego kolejne dwie powieści.

W 2016 ukazało się „Puste niebo”, za które w 2017 roku otrzymał Złote Wyróżnienie w Nagrodzie Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W 2019 roku wydał „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”, którą magazyn KSIĄŻKI uznał za jedną z 10 najlepszych książek roku. W 2020 roku książka została nominowana do dwóch prestiżowych nagród: Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii prozy oraz do Nagrody Literackiej Nike. Podczas spotkania będzie można zakupić książki Raka w promocyjnej cenie.

 

Podczas Napowietrzacza nie zabraknie również muzycznych wrażeń. W sobotnie popołudnie zapraszamy na koncerty dwóch znakomitych artystów polskiej sceny muzycznej – Ryszarda Wolbacha z zespołem oraz Piotra Bukartyka.

Ryszard Wolbach to autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, producent muzyczny oraz konferansjer, prezenter radiowy i współzałożyciel zespołów Babsztyl i Harlem. Wraz z zespołem Babsztyl wpisał się w historię polskiej sceny muzyki country, stając się niekwestionowaną gwiazdą licznych Pikników Country w Mrągowie. Zagrał tysiące koncertów zarówno na polskich, jak i zagranicznych scenach. Współpracował między innymi z Krzysztofem Cugowskim, Piotrem Cugowskim, Grażyną Łobaszewską, Tadeuszem Nalepą, Edytą Geppert i z wieloma innymi czołowymi polskimi artystami. Koncert Wolbacha rozpocznie się o godz. 18.

Piotr Bukartyk to w świecie polskiej piosenki postać absolutnie wyjątkowa. Znakomity autor i kompozytor wykonywanych przez siebie piosenek, od lat wymyka się prostym klasyfikacjom, z upodobaniem mieszając muzyczne style. Przyrządzony w ten sposób koktajl przyprawia monologami jak z dobrego stand-up’u – pikantnymi, ale nie przekraczającymi granic dobrego smaku.
Bukartyk nagrał jak dotąd dziesięć płyt, choć piosenek starczyłoby mu na czterdzieści kolejnych. Jego piosenki lubią aktorzy – w wyreżyserowanym przez Jerzego Satanowskiego spektaklu „Kaszana zdalnie sterowana – piosenki Bukartyka” śpiewają je m. in. Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak i Artur Barciś, a Zbigniew Zamachowski wykonuje je wspólnie z Grupą MoCarta. Na koncert Bukartyka zapraszamy o godz. 19.30.

 

Gdy zrobi się nieco ciemniej, zapraszamy na wygodne leżaki do kina plenerowego. Sobotni wieczór zakończy projekcja filmu fabularnego „Tajemnice Silver Lake”.

Co w niedzielę?

Niedziela przywita nas tradycyjnie Targiem Śniadaniowym. Pyszna kawka, dania przygotowane przez płockich restauratorów, regionalne przysmaki i wiele innych łakoci dostaniecie w drewnianych kramach ciągnących się przez połowę boiska POKiS. Oprócz tego, najmłodszych mieszkańców zapraszamy na animacje filmowe oraz warsztaty plastyczne. Pod okiem płockiej malarki, Beaty Jaszczak, dzieci będą mogły rozwijać swoje zdolności plastyczne tworząc między innymi malunki na płóciennych torbach i workach.

Żeby spalić kalorie po tournee na Targu Śniadaniowym, zapraszamy wszystkich na Taniec w kręgu. Są to zajęcia taneczne w formie rekreacyjnej dla każdego, bez względu na wiek, płeć i umiejętności taneczne. Nie martwcie się, że nie macie partnera, partner jest niepotrzebny. Podczas zajęć, przy pięknej muzyce, przybliżymy uczestnikom piękno folkloru odległych nam kultur m.in. słowiańskiej, bałkańskiej, cygańskiej, greckiej i żydowskiej.

Przypominamy o zabraniu maseczek i wypełnieniu kart przed wejściem na teren imprezy. Każdy uczestnik jest zobowiązany do dobrowolnego poddania się zmierzeniu temperatury, a także zapoznania się z regulaminem imprezy. Karty uczestnika dostępne są przed wejściem na imprezę oraz na stronie pokis.pl w zakładce „Covid-19”.

Zapraszamy do kulturalnego i  kreatywnego spędzania czasu na powietrzu. Przyjdź w dniach 15-16 sierpnia „napowietrzyć” się kulturą na podwórko POKiS (wejście od ul. Gradowskiego). Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

#naPowietrzACZkultury #napowietrzsiękulturą

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other