NaPowietrzyliśmy Płock po raz trzeci. Weekend pełen dobrej energii

Kolejne spotkanie z cyklu naPowietrzACZ Kultury przyciągnęło jeszcze więcej uczestników. Pogoda nam sprzyjała. Były tańce, warsztaty plastyczne, spotkanie z pisarką, rockowy koncert na żywo, filmowe hity z gatunku western.  

W weekend z kulturą weszliśmy tanecznym krokiem. Instruktorka Tańca w Kręgu Małgorzata Brzezińska wprowadziła nas w kołyszące dźwięki hiszpańskie, włoskie tarantelle, które wyzwoliły mnóstwo endorfin. Niezwykłym przeżyciem było solo tango w rytmie argentyńskich przebojów.  W ramach LiterAkcji gościliśmy pisarkę Annę Dziewit Meller. Pretekstem do spotkania była jej najnowsza powieść Od jednego Lucypera. To książka, w której autorka podzieliła się wszystkim, co dla niej ważne. Było o herstoriach ze Śląskiem w tle, poszukiwaniu tożsamości, feminizmie, roli kobiet kiedyś i dziś. Wieczorem solidnej dawki decybeli dostarczyli nam Reszta Pokolenia
i The Old Crone. Obydwa zespoły w znakomitej formie, widać było, że energia płynąca od fanów zebranych pod sceną jeszcze ich napędza. Kino Za Rogiem przygotowało dla nas dwa klasyki amerykańskiego westernu: Pewnego razu na dzikim zachodzie oraz W samo południe. Wypoczywając na leżakach mogliśmy oglądać wspaniałe role Cary’ego Granta, Grace Kelly, Claudii Cardinale i Charlesa Bronsona.

Niedzielny poranek zaczął się od pysznego śniadania na Targu Śniadaniowym. Można było spróbować specjałów kuchni meksykańskiej, hiszpańskiej, amerykańskiej, również w wersji wegańskiej. Wypić pyszną kawę i zjeść naturalne lody rzemieślnicze. Zaopatrzyć się w produkty ekologiczne z małych domowych produkcji, na przykład oleje zimnotłoczone, miody, konfitury, zdrowe przekąski, owocowe tatuaże dla dzieci oraz ręcznie szyte plecako-worki i chusty. Kupić makramowe kwietniki oraz kwiaty doniczkowe. Jednocześnie w ogródku Pokis najmłodsi oglądali filmy animowane. Następnie wspólnie graliśmy w gry podwórkowe w maxi rozmiarze własnoręcznie zrobione przez dzieci na warsztatach pracowni artystycznej Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży. Kto próbował gry w warcaby czy kółko i krzyżyk na planszy  ponad 5 x 5 metrów, ten wie, że to dużo trudniejsze niż gra na planszy tradycyjnej.  Na warsztatach plastycznych natura i sztuka dzieci wykonywały między innymi super kaktusy z kamieni. Ukoronowaniem dnia było przybycie Wodza Czarne Pióro (z JoArt Show) z kowbojkami i preriową krową. Strzelaliśmy z łuków i braliśmy udział w wyścigu rumaków, tworzyliśmy łapacze snów. Wzięliśmy udział w zajęciach pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) oraz slalomie w goglach vr symulujących stan upojenia alkoholowego i pod wpływem narkotyków. Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że było to bardzo pouczające doświadczenie.

Następny naPowietrzACZ Kultury już 15 – 16 sierpnia.

Nie możecie doczekać się, żeby już wiedzieć co dla Was szykujemy? Śledźcie stronę pokis.pl.

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other