Filmowy Płock. Startujemy po raz drugi.

W Płocku zrealizowano kilkadziesiąt filmów i seriali. Są wśród nich fabuły i dokumenty. Swoje filmy realizowali u nas tacy twórcy jak M. Kaniewska, K. Kieślowski, J. Skolimowski, J. Morgenstern czy H. Kluba. Są wśród nich dzieła wybitne, dzieła kultowe, są i te, o których szybko zapomniano z różnych przyczyn. Pomyśleliśmy, że warto je przypomnieć, pokazać, dowiedzieć się czegoś więcej. Warto też pospacerować po Płocku i popatrzeć na nasze miasto „okiem kamery”.

Projekt FILMOWY PŁOCK realizowaliśmy wspólnie od września do grudnia 2017 roku. W tym czasie zorganizowaliśmy 6 pokazów specjalnych filmów Z PŁOCKIEM W TLE oraz spacer turystyczny po FILMOWYM PŁOCKU połączony ze spotkaniem z Hansem Klossem. Wydaliśmy też 40-stronicowy przewodnik po FILMOWYM PŁOCKU. Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem płocczan. Dlatego zapraszamy na drugą edycję. Tym razem zaplanowaliśmy dwa spacery turystyczne po filmowych miejscach, pięć pokazów kinowych i dwa – plenerowe oraz kilka niespodzianek.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy! Przygoda czeka… za rogiem.

Filmowy Płock 2 | PROGRAM cz. 1


30 czerwca (sobota) | godz. 12
SPACER TURYSTYCZNY PO FILMOWYM PŁOCKU
Zapraszamy na szlak filmowy, wycieczkę po miejscach, w których powstawały filmy. WSTĘP WOLNY

30 czerwca (sobota) | godz. 18
POKAZ FILMOWY Z PŁOCKIEM W TLE
Zapraszamy na film CESARSKIE CIĘCIE – komedię w reż. St. Moszuka, w gwiazdorskiej obsadzie (opis poniżej)
WSTĘP NA BEZPŁATNE ZAPROSZENIA
rozdawane podczas spaceru turystycznego

CESARSKIE CIĘCIE | OPIS FILMU
Za kilka godzin ma się urodzić milionowy obywatel regionu. Komputery ustaliły, że ma się to stać w miejscowym szpitalu, w mieście wojewódzkim, które nie jest duże i nie wyróżnia się niczym specjalnym. Chodzą plotki, że władza centralna chce pozbawić je samodzielności i połączyć z innym. Co się wówczas stanie ze stanowiskami, pensjami, przywilejami lokalnych towarzyszy? Trzeba za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę. Szansa urodzi się sama – w dosłownym i przenośnym znaczeniu. Jednak nic nie można zostawić przypadkowi.

PHOTO: INPLUS/EAST NEWS

TWÓRCY
Za scenariusz odpowiadał Andrzej Mularczyk, który ma na swoim koncie około 40 filmów. Na podstawie jego scenariuszy powstała znakomita trylogia „Samych swoich”, „Wyjście awaryjne” a także seriale tv „Dom” czy „Blondynka”. Współtworzył również scenariusz do filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy.
Stanisław Moszuk komediowego warsztatu uczył się od najlepszych. Pracował jako operator w „Kochaj albo rzuć” Sylwestra Chęcińskiego oraz w „Wyjściu awaryjnym” i „Och, Karol” Romana Załuskiego. Na planie „Cesarskiego cięcia” udało mu się zgromadzić wybitnych, komediowych aktorów, którzy obok ciekawego scenariusza są siłą tego filmu. Film jest swoistym hołdem dla Stanisława Barei. Moszuk w podobny sposób jak autor „Misia” piętnuje absurdy PRL-u. W kluczowych rola pojawią się ulubieni aktorzy reżysera Barei.

PŁOCK W FILMIE
Ponownie filmowcy wracają do płockiego szpitala. Na placu Narutowicza stawiany będzie pomnik bez głowy. Za plecami aktorów zobaczymy Klub Międzynarodowej Prasy i Książki, czyli eMPiK, aby chwilę później pędzić ulicami płockiej Starówki: Małachowskiego, Teatralną i Piekarską oraz Kazimierza Wielkiego.

CESARSKIE CIĘCIE | komedia tv | 1987 | czas: 82 min. | reżyseria: Stanisław Moszuk |scenariusz: Andrzej Mularczyk | zdjęcia: Zdzisław Kaczmarek | muzyka: Seweryn Krajewski | produkcja: Telewizja Polska, ZF Perspektywa | obsada: Roman Kłosowski, Krzysztof Kowalewski, Bożena Dykiel, Wojciech Malajkat, Piotr Fronczewski (doktor Erdman, położnik), Dorota Kamińska, Emilia Krakowska, Jerzy Zygmunt Nowak, Bronisław Pawlik, Marta Klubowicz, Maria Probosz, Zbigniew Borek, Zbigniew Buczkowski, Marek Frąckowiak, Janusz Kłosiński, Janusz Rewiński, Bohdan Smoleń, Zdzisław Wardejn, Grzegorz Wons, Wojciech Wysocki oraz Kapela Czerniakowska.

ORGANIZATOR: Płocka Lokalna Organizacja TurystycznaWSPÓŁORGANIZATOR: Samorząd Województwa Mazowieckiego | PARTNERZY:  Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Kino za Rogiem, Kościół Starokatolicki Mariawitów w Polsce

FOT. EastNews

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other