Dzień dziecka w Kinie za Rogiem – bezpłatnie

Miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na pokazy filmowe z okazji Dnia Dziecka. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny, ale trzeba pobrać zaproszenia.

2 czerwca (sobota) od godz. 12 do godz. 14 zapraszamy na DZIEŃ DZIECKA W KINIE ZA ROGIEM w Płocku, czyli trzy bezpłatne seanse filmowe dla najmłodszych + niespodzianki. Wstęp na zaproszenia dostępne w Bileterii POKiS do wyczerpania. Liczba miejsc ograniczona.

PROGRAM „Dnia Dziecka w Kinie za Rogiem”

godz. 12 – Przytul mnie – serial animowany składający się z ośmiu 6-minutowych odcinków (Polska 2016, 48 min.). Reżyseria: Mateusz Jarmulski. Scenariusz: Bartosz Wierzbięta. Kat. wiek.: 0+

Nowa polska animacja dla dzieci w zabawny sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą i Małym Misiem.

Bohaterami są Tata Miś i Mały Miś, którzy przeżywają wiele zabawnych przygód. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innymi sami stajemy się bogatsi.

Serial powstał na podstawie książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak. Za scenariusz odpowiada Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak „Shrek”, „Madagaskar”, czy ostatnio pokazywany w kinach „Sing”. Serial reżyseruje Mateusz Jarmulski. Produkcją zajmowało się studio Animoon. W koprodukcję zaangażowało się Pigeon Studio, Studio Spot oraz LSW.

Nagrody

2017 – Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda, Nowy Sącz – Wyróżnienie dla filmu krótkometrażowego za „zabawne, ale jakże prawdziwe i poruszające ukazanie ciepłej relacji między ojcem a synem”

godz. 13 – Baśnie i bajki polskie – seria filmów animowanych (Polska 2017, 52 min.). Kat. wiek.: 0+ | rekomendowana dla 6+

Trzeci sezon (2017) wyśmienitej serii TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu. Każdy składa się z kilkunastu 13-minutowych filmów animowanych inspirowanych współczesną, polską literaturą dziecięcą. Wszystkie są realizowana przez polskich animatorów. Od wielu lat filmy te cieszą się uznaniem publiczności, zdobywając też liczne nagrody na festiwalach.

KOPCIUCH …czyli opowieść o tym, że każdy może sam kształtować swój los przez wybory, jakich w życiu dokonuje… na motywach bajki Jana Kasprowicza.

MAŁPA W KĄPIELI …czyli opowieść o tym, że bezmyślne naśladowanie innych, zawsze prowadzi do śmieszności… na motywach bajki Aleksandra Fredry.

O PSACH I KOTACH …czyli opowieść o tym, że łamanie prawa dla własnych korzyści, zawsze prowadzi do chaosu i głębokich podziałów oraz że stare porzekadło „żyją jak pies z kotem” nie wzięło się znikąd… (na motywach ludowych).

O WĘŻOWEJ WDZIĘCZNOŚCI…czyli opowieść o tym, że nawet królewską pychę i poczucie bezkarności może spotkać zasłużona kara, jeśli wśród poddanych są ludzie o czystym sercu… na motywach bajki Marii Krüger.

godz. 14 – Wielka wyprawa Molly animacja, reż. M. Bruhn, M. Ekblad, T. Sieger (Niemcy 2016, 70 min.). Kat. wiek.: 4+

http://pokis.pl/wp-content/uploads/2018/05/wielkawyprawamolly_trailerpl_07022017_h264_25mbps.mov

Wielka wyprawa Molly” to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby był mu ciepło, gdy już się wykluje. Rodzice Molly, państwo Potworowie, wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Tata ma przed sobą jeszcze trochę wysiadywania. O nie! Zapomnieli o czapce! Molly i jej nakręcany zabawkowy przyjaciel, Edison, wyruszają na wielką wyprawę – przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania.

„Wielkie animacje wierne jakiejś tradycji, nieprzeładowane bodźcami, czy najnowszymi technologami, pobudzające wyobraźnię, a nie rozleniwiające, to naprawdę coraz częściej w kinie archaizm. Najnowszym technologiom – czyli skrótom – nie dała się Wielka Wyprawa Molly. To naprawdę wielka animacja, która przypomina, że ma tę cudowną przewagę nad kinem fabularnym, że nie musi być zobowiązana wobec żadnych praw fizycznych ani dyktatury rzeczywistości.” – Bernadetta_Trusewicz , fdb.pl

ZAPRASZAMY!

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other