Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży

Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży działa przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki od września 2012 roku i jest poszerzeniem dotychczasowych form pracy artystycznej dla dzieci i młodzieży.

W Galerii odbywają się zajęcia plastyczne i warsztaty tematyczne, organizowane są wystawy sztuki dziecięcej i sztuki inspirowanej twórczością dzieci z kraju i zagranicy, a także warsztaty taneczne i prezentacje zespołów muzycznych POKiS.

Celem zajęć jest odkrywanie i rozwijanie zdolności dzieci i młodzieży, wspieranie indywidualnego rozwoju, korygowanie i usprawnianie zdolności manualnych uczestników zajęć, kształcenie wyobraźni i zmysłu obserwacji.

Prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży w grupach zorganizowanych w przedziale wiekowym 4 – 18 lat, które odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 15.30 – 18.45, wtorki i czwartki w godz. 15.30 – 18.00. Ponadto zapraszamy przedszkola i szkoły podstawowe na warsztaty tematyczne w godzinach przedpołudniowych.

Prowadzimy warsztaty fotograficzne i filmowe dla młodzieży.

Proponujemy również cykliczne działania „Weekend ze Sztuką” – warsztaty plastyczne i animacyjne o określonej tematyce, które odbywają się raz w miesiącu (w soboty i niedziele), w przestrzeni przed Galerią.

Fanpage GSDiM

SIEDZIBA: CH Atrium Mosty ul. Tysiąclecia 2A, I piętro. Czynna w godz. 10 – 18.
KONTAKT: e-mail: galeria@pokis.pl, tel. 24 369 16 08

0

Start typing and press Enter to search