Cygański tabor zmierza na Stary Rynek

Już 13 lipca 2024 roku zapraszamy wszystkich na XIX Festiwal Muzyki Romskiej – Romani Rat „Cygańska Noc 2024”. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na Rynku Starego Miasta w Płocku i obiecuje niezapomniane emocje oraz mnóstwo muzycznych atrakcji. Początek koncertów o godz. 17:00, wstęp bezpłatny.

Okres wakacyjny, to dla nas nie tylko czas folkloru polskiego i festiwali, ale także tradycyjny powrót do korzeni muzyki koczowniczego ludu Cyganów. Zobaczymy występy takich zespołów jak Krystiano & Romen, Inez & Gwiazdy Cygańskiego Taboru, Angelo Ciureja & Zespół Romano Iło oraz Liza. Imprezę poprowadzi duet Zofia Czernicka i Krystiano.

Podczas cygańskiej nocy nie zabraknie przedstawicieli lokalnego podwórka. To oczywiście zespół Romen, założony w 1980 roku w Płocku przez Zbigniewa Kowalskiego (Parno Ray). Romen to prawdziwa legenda. Składający się z Ricardo, Danielo, Mario, Braiano, Fabiano, Patryny, Mardżany, Leny, Claudii, Parno Raya i Krystiana, zespół zachwyca swoją muzyką zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Na scenie zobaczymy także Inez i Gwiazdy Cygańskiego Taboru. Zespół ten od lat promuje romską kulturę, łącząc tradycję z nowoczesnością. Inez oraz jej zespół są znani z dynamicznych występów, które na długo pozostają w pamięci widzów. Ich muzyka i barwne stroje wprowadzą wszystkich w magiczny świat romskiego folkloru.

Angelo Ciureja wraz ze swoim zespołem Romano Iło mistrzowsko interpretuje romskie tradycje muzyczne. Jego niezwykle charakterystyczny głos oraz pasja, z jaką występuje, sprawiają, że ich koncerty są niezapomniane. To esencja romskiego folkloru pełna autentyczności.

Na Starym Rynku zobaczymy także Lizę. Wszechstronnie utalentowana artystka, śpiewająca w kilku językach, pochodząca z rodziny romskich artystów z Sankt Petersburga. Jej koncerty to niezwykłe połączenie romskiego folkloru, jazzu i innych gatunków muzycznych. Liza to także tancerka, kompozytorka i autorka tekstów, co czyni jej występy wyjątkowymi.

Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły festiwal pełen muzyki, tańca i niesamowitych emocji! Magia romskiej kultury w samym sercu Płocka. Do zobaczenia!

0

Start typing and press Enter to search