Elektroniczne brzmienia w Płocku już za chwilę, POKiS zaprasza na MajUnię 2024!

Czas na Majunię! To mikro festiwal towarzyszący Piknikowi Europejskiemu, który co roku ukazuje inne oblicze muzyki, zwłaszcza tej elektronicznej. Od jazzu przez hip-hop, aż do techno. Tegoroczna edycja odbędzie się na terenie POKiSu. Startujemy o godz. 19. Bilety w cenie 25 PLN do nabycia w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) online na bilety.pokis.pl oraz w Zachęcie (ul. Grodzka 9).

W tym roku będziemy piknikować na Jakubowskiego 10. Połączymy świetnie nagłośnioną salę koncertową z drugą sceną namiotowo-ogródkową, gdzie zagrają zaproszeni dj. W ten sposób zaaranżujemy dość pokaźny klub muzyczny w naszym mieście. Impreza rozpocznie się o godz. 19 i potrwa do godz. 2.

HISTORIA MAJUNI

W roku 2005 odbyła się pierwsza Majunia. Nad Wisłą, w ciepły wieczór, wystąpił AME – gwiazda światowej sceny muzyki elektronicznej z wytwórni Innervisions rec. Razem z nim przyjechali wokaliści z berlińskiego Sonar Kollektiv: Clara Hill i George Levin. Dodatkowo zagrali Diva Sr, Zambon, Akaone i Etiop.

Na Majuniach do chwili obecnej zagrali: ZUCHY, Louie Austen, Mark de Clive –Lowe, KDMS, Maria Peszek, Paulina Przybysz, Desney Bailey, Sofa, KDMS, Łona i Weber, Jacek Sienkiewicz, Muzykoterapia, Fisz Envee Emade, dj AME, Hint (ninja tune) Electro –Acoustic Beat Sessions wspólnie z W.E.N.A, Rebeka, Sotei, Maceo Wyro, Bitamina, Warsaw Afrobeat Orchestra, Adi Nowak&Barvinsky, Killages, Ptaki, Eltron, Private Press, Lua Preta, Teielte, Wujek Dobra Rada, Krojc, PTR1, Vidno, PPWK, Spinboy, dj SL, Dtekk, Masala Soundsystem, Bezkres, Piernikowski.

ZAGRAJĄ

EABS

Wrocławski kwintet jazzowy EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions. wszystko zaczęło się od improwizowanych sesji we wrocławskim klubie Puzzle, na których występowali coraz to nowi instrumentaliści. Sami członkowie EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions, mówią, że zespół kształtował się jako pewnego rodzaju idea, ”rekonstrukcja dekonstrukcji” i hołd dla twórczości klasyków czarnej kultury muzycznej, od jazzu do hip-hopu: Ahmada Jamala, Gila Scotta-Herona, J Dilli, Pete’a Rocka.

EABS nie są związani z żadną muzyczną ortodoksją, w ich muzyce usłyszymy jazz, soul, funk, hip-hop, inspiracje brzmieniem muzyki elektronicznej (chociaż grają akustycznie, bez postprodukcyjnych sztuczek).

  EABS, fot. Zuza Gąsiorowska

ANGELO MIKE

Angelo Mike jest dj’em, producentem muzycznym, aktywistą oraz promotorem, którego wkład w rozwój polskiej sceny klubowej trudno przecenić. Działając niemal od początku raczkującej kultury clubbingu w naszym kraju, od razu przenosił zaczerpnięte z europejskich klubów wzorce, zarówno muzyczne jak i organizacyjne na trudny grunt Polski po okresie transformacji. Jego działania, muzyka oraz występy pozwoliły mu zdobyć status niekwestionowanej ikony polskiego clubbingu i pomimo upływającego czasu, zmian muzycznych trendów, aktywnie działa jako dj. Jego eklektyczne miksy techno, disco, house, aż po ukochany progressive, uświetniają klubowe i festiwalowe sceny w całym kraju. Dzięki pracy i pasji do muzyki zyskuje szacunek kolejnych pokoleń imprezowiczów, a jego sety są uznawane za niezwykłe opowieści, dopracowane w każdym szczególe.

TEIELTE

Teielte to artysta, którego brzmienie jest wypadkową pierwotnej fascynacji hip-hopem i współczesną elektroniką. Jego muzyka charakteryzuje się wielowarstwową strukturą pełną mrocznych elementów w oprawie połamanych bitów. W 2010 roku otworzył katalog wytwórni U KNOW ME płytą „Homeworkz” a jego kolejne epki „Wooden Love” i „Crystalline” zebrały doskonałe recenzje. Swoje live acty prezentował w klubach polskich i zagranicznych oraz m.in. na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Boogie Brain czy Heineken Openair. Współtworzy projekt Sotei (z Wojtkiem Soburą), Wespół ( z Pablo Hudini) oraz najnowszy- PALSECAM (z Wahą). Jego ostatnia, solowa płyta Melancholizm wyszła w 2022 roku.

VIDNO / AKAONE

Nasze lokalne podwórko reprezentować będzie Vidno i AkaOne. Tu duet którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Od lat na scenie muzycznej, nie tylko w Płocku. Rezydenci i promotorzy klubu Dom Muzyki, a także członkowie kolektywu Audiobar, imprezy towarzyszącej festiwalowi Audioriver. Vidno, czyli Jakub Sawicki to producent i wydawca, szef labelu Vidno Airlines Records. Ostatnio ukazało się jego nowe wydawnictwo w digitalu i na vinylu. Ukryty pod pseudonimem artystycznym AkaOne – Wojtek Czarnomski oprócz dbania o oprawę artystyczną pomaga również od lat we współorganizacji MajUni.


Wpadnij na Majunię! Sobota 11 maja POKiS ul. Jakubowskiego 10, start o godz. 19.

Bilety w cenie 25 PLN (w dniu imprezy 35 PLN) do nabycia w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) online na bilety.pokis.pl oraz w Zachęcie (ul. Grodzka 9).


0

Start typing and press Enter to search