Płockie kapele Leshy i Varnheim na Rock Tower

Za nieco ponad dwa tygodnie, a dokładnie 12 maja spotykamy się na Jakubowskiego 10, by świętować 25. Piknik Europejski w iście rockowym stylu podczas Rock Tower 2024. Podczas tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie zespołów z naszego podwórka, na deskach POKiSu wystąpią dwie płockie kapele: Varnheim i Leshy. Pora je przedstawić i poznać, jeśli jeszcze ich nie znacie!

Leshy to zespół grający muzykę doom/post-metalową, który powstał jesienią 2016 roku w Płocku z inicjatywy członków takich grup, jak Concatenation, Black Mad Lice czy Vat Six Nine. Na swoim koncie zespół ma już wydaną EP-kę „Leshy” (styczeń 2017) oraz albumy pt. „Beyond the Void” (wrzesień 2017), „Psychopomp” (styczeń 2020), „Knieje” (wrzesień 2023).

Płyta „Beyond the Void” jest podsumowaniem pierwszego roku działalności formacji, zawartym w pięciu utworach – muzycznej opowieści o cierpieniu, zatraceniu, rozkładzie moralności i utracie nadziei wyrażonej poprzez wariację mrocznych riffów, wolną rytmikę, potężne brzmienie i (dys)harmonijne melodie.

Skład zespołu: Jakub Kossakowski „Night Heron” (wokal), Mateusz Koziorowski „Shnapps” (gitara, wokal),  Jakub Janiszewski „Cube” (bas), Piotr Śmigielski (perkusja).

Zespół Varnheim został założony na początku 2013 roku w Płocku.  Poruszają się w szeroko rozumianej stylistyce black metalowo/post-metalowej, z domieszką innych podgatunków metalu. W swojej muzyce łączą melancholijny klimat z muzyczną agresją, a wszystko to spajają melodyjnością, harmonią i dysharmonią, kanonadą blastów i klimatycznymi zwolnieniami. Teksty oscylują wokół nihilizmu, mizantropii i pustki.

Oprócz zespołów Varnheim i Leshy, wystąpi również zespół SUNNATA oraz CARNAL.

Wejściówki w cenie 25 zł (35 zł w dniu imprezy) do kupienia stacjonarnie w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10), a także online na bilety.pokis.pl

Zapraszamy na Rock Tower, czyli ulubione święto fanów rocka, które towarzyszy Piknikowi Europejskiemu. 12 maja, Jakubowskiego 10, start o godz. 17. Do zobaczenia!

0

Start typing and press Enter to search